Tradycyjna wymiana dech czyli Zakopane i Sopot otwierają sezon letni

21 Kwi

Już po raz 14 sezon turystyczny w Sopocie rozpocznie się symboliczną wymianą dech z Zakopanym, które jest miastem partnerskim kurortu. Na przekór pogodzie, w najbliższą sobotę, 22 kwietnia o godz. 11.45 w Muszli Koncertowej na Molo, miasta wymienią deskę snowboardową na kitesurfingową.

Otwarciu sezonu będzie towarzyszył koncert piosenek w wykonaniu Sopockiego Teatru Tańca Baabus Musicalis. Usłyszymy kompilacje 12 utworów z 6 dotychczas zrealizowanych musicali. Artyści mają od 5 do 16 lat. Wystąpią także dzieci z Sopockiej Szkoły Muzycznej.

Zakopane na scenie reprezentować będzie Hanka Wójciak, której towarzyszyć będzie gitarzysta Adrian Górka.

Prócz zamiany dech, tradycją otwarcia sezonu w Sopocie są regionalne przysmaki: zakopiańskie oscypki i sopockie ogórki kiszone w solance. Co roku niezmiennie pyszne.

Kto nie będzie mógł uczestniczyć w sobotniej uroczystości, ma okazję wysłuchać koncertu Hanki Wójciak z Kapelą w piątek, 21 kwietnia o godzinie 17.00 w Restauracji Smak Morza w Sopocie. WSTĘP WOLNY.

Kapela Hanki Wójciak to zespół z prawdziwie góralską duszą, która daje o sobie znać zarówno w lirycznej, jak i muzycznej warstwie utworów…


Teksty pisane i śpiewane przez Hankę zawierają archaizmy oraz słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary, co w połączeniu z orientalno-ludowym brzmieniem instrumentów nadaje piosenkom Kapeli charakterystycznej baśniowości i ludowowości. W utworach Kapeli prostota i powtarzalność motywów przeplata się z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.