TOPtrendy Festiwal po raz dwunasty w Sopocie

21 Maj

Ponad setka artystów na scenie, tysiące ludzi na widowni Opery Leśnej w Sopocie i miliony widzów przed telewizorami. Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 rusza już w ostatni weekend maja.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2003 roku, a sama impreza przez lata zdążyła już wpisać się na stałe w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń muzyczno-kulturalnych. Rokrocznie do Sopotu zjeżdżają największe gwiazdy polskiej sceny. Nie inaczej będzie również w tym roku, ponieważ na deskach Opery Leśnej będzie można usłyszeć m.in. T.Love, Dawida Podsiadło, Zakopower czy Sylwię Grzeszczak, a także Donatana i Cleo oraz wielu innych wykonawców. Sopot TOPtrendy Festiwal to także jubileusze największych gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku świętować będą bowiem Agnieszka Chylińska i Urszula.

Top Trendy 2

Pierwszy dzień festiwalu to już tradycyjnie koncert TOP, czyli artyści, którzy sprzedali największą ilość płyt oraz jubileusze. Edyta Bartosiewicz, Lemon i Rafał Brzozowski to tylko niektórzy z licznego grona wykonawców, którzy zaprezentują się podczas otwarcia imprezy. Drugiego dnia na scenie zabrzmią największe przeboje roku, a po nich, w konkursie Trendy 2014, zmierzą się młodzi i ciekawi wykonawcy. Tego dnia na scenie pojawią się m.in. Bracia, Piersi, Poparzeni Kawą Trzy, a także Patrycja Markowska. Zaś gościem specjalnym będzie zespół Enej oraz Sebastian Riedel z grupą Cree.

Niedziela jak zwykle będzie należała artystów kabaretowych. Tematem przewodnim XI Sopockiej Nocy Kabaretowej będzie polska moda na facebookowe „Lubię To!”. Wśród tuzów kabaretu zobaczyć będzie można m.in. Cezarego Pazurę, Marcina Dańca oraz Kabaret Ani Mru Mru.

Śledźcie my3miasto.pl i zakładkę KULTURA, gdzie tuż po festiwalowych koncertach, będziecie mogli obejrzeć wywiady z gwiazdami tegorocznego festiwalu TOPtrendy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.