Teraz Serce! znów w Gdańsku

1 Lut

W weekend 11 i 12 lutego 2017 roku w godzinach 10:00–18:00 w IKEA Gdańsk odbędzie się Akcja Medyczna w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce!”. Wszyscy chętni mogą skorzystać z bezpłatnych badań serca oraz specjalistycznych konsultacji.

Podczas weekendowej Akcji Medycznej każdy chętny będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu i glukozy, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI, określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego.

Udział w Akcji jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla wszystkich, którzy zgłoszą się w trakcie trwania Akcji. Głównym celem Akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do lekarzy specjalistów oraz profilaktyka kardiologiczna. Akcje są przeprowadzane w najczęściej odwiedzanych punktach miasta, czyli hipermarketach i centrach handlowych. Wybór miejsc, w których odbywają się bezpłatne badania, podyktowany jest przede wszystkim powszechną dostępnością dla odwiedzających oraz możliwością szerszego dotarcia do zainteresowanych.

serce1

Głównym celem przedsięwzięcia jest wzrost świadomości wśród odbiorców w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo.

W ramach każdej akcji ułatwiamy jej uczestnikom dostęp do lekarzy specjalistów oraz umożliwiamy profilaktykę kardiologiczną w zakresie wykonywania badań EKG, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu oraz glukozy, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego – mówi Aleksandra Bereda, koordynator akcji z firmy Telemedycyna Polska S.A. – Na bezpłatne badania serca zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00 w weekend, 11 i 12 lutego 2017 roku do IKEA Gdańsk mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Złota Karczma 26 – dodaje.

Zachęcamy do odwiedzania strony www.terazserce.pl , gdzie po zakończeniu akcji dostępna będzie relacja z wydarzenia – dodają organizatorzy.

Jako patron medialny zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.