Takich dekoracji świątecznych jeszcze nie widzieliście!

23 Lis

Już w najbliższą sobotę, 24 listopada, Forum Gdańsk wprowadzi świąteczną atmosferę do centrum miasta. Stanie się to dzięki najpiękniejszej w Polsce, a może nawet w Europie dekoracji świątecznej. Forum Gdańsk rozświetli 28 metrowa, największa w Polsce choinka a unikatowe instalacje w postaci sześciometrowego renifera i interaktywnego galeonu wprowadzą magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Do przygotowania całej instalacji wykorzystano aż 424 tysiące punktów świetlnych. Inspiracją była historia Gdańska.

Inauguracja świątecznej iluminacji odbędzie się w sobotę o godz. 17:00 na dziedzińcu przed Forum Gdańsk. Będzie to widowiskowe wydarzenie, ponieważ szybkość uruchamiania kolejnych elementów iluminacji zależy od liczby… światełek z telefonów.

Jak włączyć wyjątkową iluminację? Być razem na dziedzińcu przed Forum Gdańsk – zachęca Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. – Włączyć światełko w swoim telefonie i bardzo intensywnie myśleć o swoim świątecznym życzeniu! Dron i instalacja zintegrowana z iluminacją będzie na bieżąco rejestrować MOC ŻYCZEŃ wszystkich osób obecnych na placu, a przyrastanie mocy można będzie obserwować na specjalnym świetlnym liczniku.

Wydarzenie poprowadzi Paweł “Biba” Binkiewicz – wulkan energii, wokalista, który zdobył popularność dzięki programowi X-Factor.

Zapal światełko dla Promyka – Forum Gdańsk wesprze schronisko

Za każde włączone w telefonie światełko Forum Gdańsk przekaże datek dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt PROMYK. Im więcej światełek, tym większy datek. Dokładną liczbę osób poznamy dzięki zdjęciom wykonanym z drona.

Niech MOC ŻYCZEŃ będzie naprawdę potężna w najbliższą sobotę! – zaprasza Marta Grabianowska, marketing manager Forum Gdańsk.

Niesamowita choinka i świetlny tunel

Centralnym elementem świątecznej dekoracji w Forum Gdańsk będzie, inspirowana różą wiatrów, piękna instalacja – choinka ozdobiona gwiazdami i diamentem na szczycie.

Do wejścia od strony placu będzie wiódł osiemnastometrowy, świetlny tunel ledowy, a na elewacji przy ‘Kasztanowcu’ oraz węźle komunikacyjnym, przywita nas statek rozbijający lodową taflę. Nowoczesne technologie użyte do jego stworzenia, sprawią, że efekt „płynącego światła” będzie dla wszystkich odbiorców niezwykle realny.

Świąteczne dekoracje w Forum Gdańsk, będą zjawiskowe i niepowtarzalne. Do ich stworzenia zainspirował nas Gdańsk i jego historia. Chcieliśmy, by stały się kolejną atrakcją dla mieszkańców i turystów odwiedzających Trójmiasto – mówi Magdalena Gibney, Dyrektor Forum Gdańsk. – To będzie wyjątkowa przestrzeń, w której każdy choć przez chwilę poczuje się dzieckiem i poczuje magię Świąt Bożego Narodzenia.

Interaktywny Galeon świetlny czeka na kapitana

Na wszystkich odwiedzających czekają liczne atrakcje świetlne. Wśród nich największy dziesięciometrowy, podwieszany statek z płóciennymi żaglami. Inspiracją do jego powstania jest rzeźba znajdująca się na budynku Narodowego Banku Polskiego w Gdańsku. Jego centralnym punktem jest głowa lwa umiejscowiona na dziobie galeonu, nawiązująca do herbu Gdańska – widoczna z tarasu Forum. Ster statku czeka na kapitana – jest interaktywny i daje możliwość poznania historii statku i aktywnej zabawy.

Renifer świetlny

Wzrok przyciąga też największy w Polsce, sześcioipółmetrowy renifer z animacją płynącego światła. Dostojnie czeka na wizytę odwiedzających Forum gości. Jest wyjątkowy ze względu na lustrzane podesty oraz wysokość, która umożliwia spacerowanie pod nim.

Całość dekoracji dopełnią: „diamentowe”, świetlne kwiaty wykonane z luster.. Gości będą zachwycać dekoracje balustrad w formie geometrycznych, kwiatów, podświetlane żyrandole z lustrami, czy dekoracje tworzące gałąź, na której zawieszone są szyszki i śnieżynki, dwumetrowe lustrzane rozety i półtorametrowe płatki śniegu.

Podstawowe informacje o wydarzeniu:

Włączenie świetlnych instalacji już w najbliższą sobotę, 24 listopada o 17.

Miejsce: Forum Gdańsk

Prowadzenie: Paweł “Biba” Binkiewicz

Udział: bezpłatny, zapalenie światełka w telefonie wspomoże schronisko Promyk.

Źródło: Informacja prasowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.