„Sześć stóp pod ziemią”, czyli Coffitivity #3

19 Maj

Już 28 maja (czwartek) odbędzie się kolejne spotkanie z autorskiego cyklu adresowanego do trójmiejskiej społeczności twórców, organizatorów i kreatywnych przedsiębiorców. Na majowe Coffitivity organizatorzy zapraszają do Klubu Atelier, gdzie uczestnicy dowiedzą się, jak z sukcesem udaje się wprowadzać nowoczesny design do bardzo nietypowej branży.

Coffitivity to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć fanów dobrej kawy, inspirujących rozmów i ciekawych spotkań. Trzecie spotkanie sopockiego cyklu odbędzie się pod hasłem: „Sześć stóp pod ziemią”, czyli o architekturze i designie w branży innej niż wszystkie. Cykl organizuje Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” we współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?
Architektura i design najczęściej kojarzą się z przestrzenią i drapaczami chmur. Tymczasem, są wszechobecne, towarzysząc nam praktycznie w każdej dziedzinie życia i otaczającej nas rzeczywistości. I tak, jeden przypadkowy projekt stał się inspiracją do analizy przestrzeni nekropoli pod kątem projektowania architektonicznego. Czy w tradycyjnie funkcjonującej branży jest miejsce na nowoczesny design? Jak do kojarzącej się z sacrum niszy wprowadzić innowacje i nie przekroczyć granicy profanum? Podczas najbliższego, majowego Coffitivity w Sopocie, gość specjalny – Robert Kowalczyk – opowie o tym, jak nie godząc się na zanik dobrego wzornictwa, wspólnie z dwoma kolegami architektami postanowili rozwijać biznes w branży… pogrzebowej.

Gość specjalny:
Robert Kowalczyk – architekt, gdynianin mieszkający w Sopocie. Współzałożyciel firmy Aeon Form. Pasjonat dobrego designu i włoskiej kawy. Swój światopogląd i inspiracje kształtuje podróżując. W wolnej chwili udziela się w Fundacji Architektura Plus, edukując na temat projektowania przestrzeni wokół nas.

Program spotkania:
18:00 Coffitivity intro
18:15 Robert Kowalczyk o projektowaniu architektonicznym w branży innej niż wszystkie
od 19:00 Networking

Tradycyjnie będzie niekonwencjonalnie i wciągająco. Do tego gwarantujemy dobrą kawę i smaczne „co nieco”, a klimat zapewnią wyjątkowe wnętrza sopockiego Klubu Atelier. Warto pamiętać o zabraniu wizytówek – wśród dla uczestników spotkania rozlosowana zostanie niespodzianka – zachęcają organizatorzy.

Kiedy? 28 maja 2015 r. (czwartek), godz. 18:00
Gdzie? Klub Atelier, Sopot, Al. F. Mamuszki 2
Wstęp wolny ale obowiązuje rejestracja.

                                                  >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

O Coffitivity:
Sopockie sesje Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot to autorski pomysł na promowanie i animowanie kreatywnych środowisk Sopotu. Coffitivity adresowane są do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania ciekawych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi oraz idei. To spotkania dla osób, które mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań i ludzi, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” (SWP) istnieje od 1995 roku. Uwalnia przedsiębiorczość realizując projekty wspierające starterów, małych i średnich przedsiębiorców oraz osoby rozpoczynające działalność gospodarczą. Specjalizuje się w usługach informacyjnych, doradczych i szkoleniowych. Podpowiada m.in. jak założyć firmę i co zrobić, aby prężnie się rozwijała; skąd i jak pozyskać pieniądze na start i rozwój firmy; doradza w zakresie księgowości, prawa, finansów, marketingu. Usługi SWP są finansowane przez UE, dzięki czemu są dostępne dla każdego. Zaprasza do biur w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Lęborku i Kartuzach.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.