Sukcesy sopockiej oświaty

31 Mar

Podczas konferencji „Edukacja Przyszłości”, która odbyła się 24-25 marca br. w Warszawie, Miasto Sopot zostało wyróżnione przez pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” zajmując V miejsce w Polsce w rankingu wg skali dopłat do subwencji oświatowej w przeliczeniu na 1 ucznia w latach 2009-2012.

Miasto Sopot realizując zadania oświatowe w zakresie edukacji szkolnej każdego roku do subwencji oświatowej otrzymanej z Ministerstwa Edukacji Narodowej dopłacało średnio do każdego ucznia sopockiej szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej 2028 zł, czyli średnio ogółem ok. 9,2 mln. zł rocznie. W latach 2009-12 subwencja roczna na ten cel dla Sopotu wynosiła średnio 26,5 mln. zł. – informuje Justyna Mazur z Biura Prezydenta Miasta Sopot.

Dodajmy, że w rankingu najlepsze okazały się gminy ze Śląska; Dąbrowa Górnicza i Mysłowice z dopłatami dla ucznia odpowiednio 2826 zł i 2797,72 zł w skali roku.

– Miejsce Sopotu w tym rankingu jest odzwierciedleniem wysokich nakładów finansowych jakie ponosi miasto na oświatę, ale należy też zauważyć, że ma to przełożenie m.in. na bardzo wysokie wyniki zewnętrzne uzyskiwane każdego roku przez sopockich uczniów ze sprawdzianów i egzaminów oraz na bardzo dobre warunki organizacyjne i dydaktyczne sopockich placówek oświatowych – podkreśla Piotr Płocki, Naczelnik Wydziału Oświaty UMS.

Źródło fot. tyt.: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.