Jak spakować się na wyprawę w góry? (PATRONAT)

22 Maj

W sobotę, 26 maja, o godzinie 12:00 w Centrum Handlowym Osowa odbędą się warsztaty z podróżnikiem Pawłem Klejborem, który podczas zajęć zaprezentuje sprzęt alpinistyczny i opowie o udzielaniu pierwszej pomocy w górach.

Warsztaty skierowane są do wszystkich chętnych osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat gór. Głównym tematem prelekcji będą ekstremalne sytuacje, które zdarzają się w górach i sposób radzenia sobie z nimi. Podróżnik, Paweł Klejbor, opowie o swoich doświadczeniach zdobytych na trudnych szlakach prowadzących na Koronę Ziemi.

Prelegent zaprezentuje na przygotowanych filmikach różne niebezpieczne, kryzysowe sytuacje panujące w górach, udzieli praktycznych wskazówek, jak należy spakować się na górskie wyjazdy oraz powie, jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy w górskich warunkach.

Tematem warsztatów będą także przygotowania podróżnika do zbliżającej się wyprawy na Elbrus.

Nadchodzące wydarzenie to kolejne spotkanie w ramach akcji charytatywnej „Pomaganie przez Wspinanie”. Pierwsza prelekcja odbyła się 21 kwietnia. Jej uczestnicy mieli okazję usłyszeć opowieści Klejbora o dotychczasowych podróżach, a 12 maja wziąć udział w treningu marszowo-biegowym w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Dodatkowo do 27 maja na terenie CH Osowa, w lokalu naprzeciwko sklepu Monnari, jest eksponowana wystawa fotograficzna „Klejbor na kresach świata”, która dokumentuje górskie wyprawy Pawła Klejbora na Kilimandżaro, Mont Blanc, Gran Paradiso oraz Aconcaguę. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

                                         >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach projektu charytatywnego „Pomaganie przez Wspinanie”, który odbywa się na w naszym Centrum. Przed nami jeszcze charytatywna licytacja koszulki z logo Centrum Handlowego Osowa, w której Paweł Klejbor podejmie atak szczytowy na Elbrus. Dochód zostanie przekazany na rzecz Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku – mówi Aleksandra Słowińska, Dyrektorka Centrum Handlowego Osowa.


Warsztaty odbędą się w sobotę 26 maja o godzinie 12:00 w butiku z wystawą fotograficzną naprzeciwko sklepu Monnari na terenie Centrum Handlowego Osowa. Udział w nich jest bezpłatny.

                                       >>ZOBACZ TAKŻE: Pomaganie przez Wspinanie<<

Akcja „Pomaganie przez Wspinanie” została objęta patronatem medialnym: my3miasto.pl oraz Osowa.com.

Więcej informacji na www.chosowa.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku na fanpage’u CH Osowa.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.