Sopot zagra dla dzieci i seniorów militarnie i koncertowo

13 Sty

Młodzieżowy Dom Kultury Sopot – sztab 2296, Scena Muzyczna Sopot oraz Miasto Sopot serdecznie zapraszają na 25 Finał WOŚP. Będzie czołg, będą wozy strażackie, będą koncerty, pokazy, licytacje i wiele innych atrakcji. W ramach 25 Finału w Sopocie będzie się działo! Sopoccy Wolontariusze będą w gotowości już od samego rana, by móc następnie rozejść się po całym mieście zbierając do puszek środki, które zostaną przeznaczone na pomoc najmłodszym i najstarszym, a konkretnie – dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

To przerażające jak pediatria w Polsce wciąż jest zaniedbana. Mimo ogromnej pomocy ze strony Orkiestry, nadal na tych oddziałach brakuje elementarnego wyposażenia. Łóżeczka, które stoją w szpitalach w wielu przypadkach nie spełniają norm bezpieczeństwa, a na salach szpitalnych można by z powodzeniem kręcić filmy w rzeczywistości lat 60-tych bez budowania scenografii – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii. „Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zapomina również o seniorach. – To właśnie dzięki zakupom w ramach ostatnich 4 Finałów stan polskiej geriatrii znacznie się poprawił, jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia – mówi Lilia Dziwisz, jeden z ekspertów Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Warto przypomnieć, że w ramach zakupu ze środków zebranych podczas 24. Finału WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała zakupu m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory.

PROGRAM WIELKIEJ ORIKIESRTY ŚWIATECZNEJ POMOCY W SOPOCIE:

Plaża Sopot
godzina 10.00 – 16.00

– przejażdżki czołgiem, wystawa pojazdów wojskowych;
– grupy odtwarzające wojska specjalne;
– pokazy wozów strażackich, policyjnych i pogotowia ratunkowego;
– polowa baza wojskowa;
– magazyn replik broni;
– stanowisko obrony przeciw lotniczej wraz z armatka przeciwlotniczą;
– pokazy i nauka pierwszej pomocy z sopockim WOPR, METEOR, Pogotowie Pozoracyjne;
– zapis czynności mięśnia sercowego (EKG);
– mierzenie poziomu cukru we krwi, mierzenie ciśnienia tętniczego;
– grochówka z kuchni polowej;
– kantyna z ciepłą kawą i herbatą.

Scena Muzyczna Sopot godzina
12.00 – 20.00

– koncerty zespołów muzycznych;
– występy wokalistów z MDK Sopot, Występy Pracowni Gitary, Występy Pracowni Gry na Instrumencie, Występy taneczne z Pracowni Tańca, Występy Pracowni gry na Saksofonie
– kącik „Dbam o zdrowie” – Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z Gdańska – zbada ciśnienie, zmierzy cukier we krwi, BMI;
– konsultacje dietetyczne;
– konsultacje położnicze;
– pokazy ratownictwa;
– rejestracja potencjalnych dawców na rzecz walki z białaczką – Fundacja DKMS;
– licytacje;
– malowanie twarzy dla dzieci;
– kawiarenka czyli ciasto, gofry, kawa, herbata, a także… żurek i fasolka po bretońsku;
– fotobudka i wiele atrakcji.

25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN. Niech ten rok nie będzie gorszy!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.