Sopot świętuje niepodległość

6 Lis

Podobnie jak w poprzednich latach rowerzyści wyposażeni w biało-czerwone elementy garderoby, przyłączą się do widowiskowego przejazdu zabytkowych, również strażackich aut. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku wiele atrakcji czekać będzie na mieszkańców w okolicy Placu Przyjaciół Sopotu: wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni oraz wysyłanie do nieba życzeń dla Polski.

Zbiórka uczestników chętnych na sopocką, rowerową paradę niepodległości nastąpi w sobotę, 11 listopada o 12.45 w okolicy parkingu Opery Leśnej, za budynkiem straży pożarnej. O 13.15 zwarty peleton przyłączy się do przejazdu pojazdów zabytkowych organizowanego przez Straż Pożarną i wraz z nimi stworzy kolorową, patriotyczną kolumnę. – To kolejny już taki przejazd, zeszłoroczny cieszył się sporą frekwencją  – komentuje Jacek Karnowski prezydent Sopotu.– Wierzę, że i tym razem wszyscy poczujemy niesamowity patriotyczny nastrój. Po przejeździe na wszystkich czekać będzie grochówka, prezentacja zabytkowych wozów strażackich, pokazy sprzętu strażackiego oraz pokaz pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Dla rowerzystów biorących udział w paradzie, sopocki Oficer Rowerowy przygotował prezenty: patriotyczne biało-czerwone światełka, zaś dla osób najbardziej przyodzianych w patriotyczne elementy przewidziane są ciekawe upominki.

 

Po paradzie i ciepłym posiłku na Placu Przyjaciół Sopotu organizatorzy zapraszają do udziału w VII już edycji akcji „Światełka dla Polski”. Jest to akcja społeczna organizowana z okazji Święta Niepodległości, podczas której całe rodziny wysyłają do nieba białe i czerwone lampiony, do których przyczepią życzenia dla Polski. Jej celem jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie tożsamości narodowej u dzieci, przekazywanie wartości patriotycznych w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób oraz aktywizowanie całych rodzin poprzez wspólne spędzenie czasu.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów sopockich szkół oraz Sopockiego Chóru Kameralnego Continuo. Występy zakończą się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, ok. godziny 17.15, po nim nastąpi przejście na plażę w okolice Teatru Atelier, skąd lampiony zostaną wypuszczone w powietrze.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.