Sopot nagrodzony na Gdańskich Targach Turystycznych

11 Kwi

Podczas tegorocznej, 17. edycji Gdańskich Targów Turystycznych GTT 2014, Sopot zdobył 3 nagrody w konkursie „Bursztynowy Kompas”, w tym tytuł „Najlepsza promocja turystyki województwa pomorskiego 2013”. Dzisiejsze wręczenie nagród połączone było z ceremonią otwarcia Gdańskich Targów Turystycznych GTT 2014.

W kategorii „Impreza turystyczna” jury przyznało tytuł „Najlepsza promocja turystyki województwa pomorskiego 2013” za organizację „Slow Food Festival – Sopot od Kuchni”. Już dziś zapraszamy Państwa na drugą edycję Festiwalu, która odbędzie się w ostatni czerwcowy weekend na sopockim Molo. Wzdłuż Molo zostanie ustawiony długi stół, przy którym będzie można spróbować dań przygotowanych przez kucharzy z najlepszych restauracji, zgodnie z filozofią Slow Food – zachęca Anna Dyksińska z Biura Prezydenta Miasta Sopot.

W kategorii „Inwestycja turystyczna” jury przyznało wyróżnienie za rewitalizację Historycznego Zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową”, a w kategorii „Innowacyjne rozwiązania w turystyce” Sopot otrzymał wyróżnienie za Rower Trójmiejski. Szczególną uwagę zwrócono na możliwość połączenia jazdy rowerem ze zwiedzaniem nowoczesnego Hipodromu, gdzie poza bogatą ofertą dla miłośników jazdy konnej, znajduje się jedna z 8 stacji rowerowych.

>>PRZECZYTAJ TAKŻE: Zaplanuj urlop z gdańskimi targami turystycznymi<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.