Sopot Fringe Festival 2014 i Shop Local, czyli dwudniowe święto sztuki i mody!

23 Cze

W najbliższy weekend, 28-29 czerwca, odbędzie się sopockie święto sztuki – Sopot Fringe Festival 2014. Przez dwa dni, w przestrzeniach zlokalizowanych m.in. wokół Zatoki Sztuki, Teatru na Plaży i klubu Sfinks700, odbędą się liczne pokazy, koncerty oraz performance’y.

Festiwal skupia w tym roku około 100 projektów artystycznych z różnych dziedzin, m.in. performance, sztuka audiowizualna, sztuka plastyczna, muzyka i instalacje. Tegoroczna, IV edycja festiwalu wkroczyła na ścieżkę nowej jakości projektów, w ramach których będzie można podziwiać zagranicznych artystów.

Podczas Sopot Fringe Festival wystąpią: Heidi Edström (Szwecja) z projektem [ingentinget], Gabrielle Neuhaus (Szwajcaria) z poradami dla samotnych imprezowiczek, pt. „Barcode”, Kazuyo Shionoiri z projektem „Dummy”, Takanori Kawaharada i „Mr. Gadget”, czyli ironiczny performance o uzależnieniu od technologicznych zabawek, a także grupa Rock&Wrestling z St. Pauli, która zaserwuje muzyczno-sportowe widowisko.

zdjęcie 2 do tekst III
fot. materiały prasowe/Rock&Wrestling

Polską scenę artystyczną reprezentować będzie Dj–ski kolektyw seniorów, który poprowadzi Dancing Międzypokoleniowy – Beach Party przy Zatoce Sztuki.

Ciekawą przestrzenią festiwalową będzie zabytkowa Willa Bergera, w której zostaną pokazane projekty audiowizualne i wystawy artystów z Polski, m.in.: Joanny Dudek, Liliany Piskorskiej, a z zagranicy m.in. twórców z Hongkongu: Wong Wing Chun, Cheng Yee Man (Gum), LAW Yuk Mui, Aenon Lo, czy Andrea Familari FAX.  Będzie to niepowtarzalna okazja do zwiedzenia tego wyjątkowego obiektu, na co dzień niedostępnego dla odwiedzających. 

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie zlokalizowana w Zatoce Sztuki dwudniowa strefa mody SHOP LOCAL!, gdzie goście festiwalu będą mogli zapoznać się z ponad 60 najlepszymi polskimi projektami modowymi.

60 projektantów sprawi, że ten weekend będzie wyjątkowy. Organizatorzy zapewniają: –Gwarantujemy nowe projekty, niezwykłe materiały, możliwość bezpośredniej rozmowy z projektantami i limitowane kolekcje w atrakcyjnych cenach. Podczas tych dwóch dni stworzymy unikalne środowisko i nową przestrzeń do kontaktu.

Osobiście poznaj twórców nowych konceptów na lokalnym rynku! Oto kilku z nich:

Przyjdź i namieszaj! z Mo61 czyli pierwszym Perfume Lab w Polsce, który zajmuje się personalizacją zapachów.

Poznajcie Yoyute – oryginalne, ręcznie robione espadryle. Ekologiczne tkaniny z podeszwą z juty tworzą idealną alternatywę na upalne dni w mieście!

Będzie też na Was czekać marka wywodząca się z Sopotu i znana z charakterystycznych metalicznych toreb i plecaków czyli Candy Friday, która łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesność. Stworzona jest dla ludzi otwartych, odważnych, ceniących wygodę, mających dystans do siebie i świata.

SHOP LOCAL! to możliwość obejrzenia i kupna rzeczy, które na co dzień dostępne są najczęściej jedynie w Internecie!

shoplokal

Wyjątkowym wydarzeniem będzie muzyczny projekt Doroty Masłowskiej – koncert MISTER D. oraz występ kolektywu Czarny Porzecz & Doktor Fatalny.

29 czerwca
Sfinks700, godz. 20:00
wstęp: 30 PLN

 >> DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: SOPOT FRINGE FESTIVAL <<
>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: SHOP LOCAL<<

>> DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: KONCERT MISTER D. <<

PLAKAT

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.