Rola w „Hairspray” czeka na Ciebie!

15 Mar

Ogólnopolski casting w Teatrze Muzycznym wciąż trwa. Poszukiwani są odtwórcy ról w musicalu „Hairspray”. Pierwsze przesłuchanie odbyło się 4 marca. Kolejne zaplanowano na 18 marca. To już ostatnia szansa, żeby zgłosić chęć udział w castingu. Swoje aplikacje mogą przesyłać aktorzy, którzy chcieliby wcielić się w Tracy Turnblad, Glona lub Małą Inez.

Aktorzy, którzy podejmą wyzwanie będą musieli wykazać się umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi. Powinni także zapoznać się z charakterem i cechami osobowościowymi postaci, a te są charakterystyczne.

Tracy Turnblad to główna bohaterka musicalu. Biała, puszysta nastolatka. Znakomicie śpiewa i tańczy. Jest obdarzona naturalnym wdziękiem, temperamentem i optymizmem. Szczera, szalona i buntownicza.

Glon (Seaweed J. Stubbs) to czarnoskóry nastolatek, który świetnie śpiewa i tańczy. Jest pewnym siebie, kreatywnym indywidualistą i liderem grupy imigrantów. Podoba się dziewczynom.

Natomiast Mała Inez to siostra Glona. Czarnoskóra nastolatka (w wieku około 12 lat), utalentowana wokalnie i tanecznie. Jest marzycielką zdolną do poświęceń w imię przyjaźni. Sympatycznie bezczelna.

Każdy kandydat będzie musiał wykonać wskazany w ogłoszeniu o castingu utwór. Tytuły piosenek, podkłady muzyczne, nuty oraz wszystkie potrzebne informacje są dostępne tutaj.

Zgłoszenia na casting (z podaniem roli) w postaci CV, a także zdjęcia twarzy i sylwetki należy przesyłać pod adres: hairspray@muzyczny.org. W treści trzeba też podać swoje wymiary. Wybrane osoby zostaną zaproszone na casting, który odbędzie się 18 marca 2019 roku (planowana godz. 11.00).

Prapremiera musicalu „Hairspray” w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest planowana na 7 września. Spektakl wyreżyseruje Bernard Szyc.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.