Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami! (RELACJA)

31 Lip

Ponad 7 000 osób – to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty: zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.

Tysiące ludzi i tatuaży
Tegoroczna edycja Gdańsk Tattoo Konwent cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednio i odnotowała rekordową frekwencję – 7000 odwiedzających. Przez dwa dni trwały konkursy na najlepsze tatuaże. Wzory oceniane były w 12 kategoriach.

Spośród 423 zgłoszonych prac wybrano 36 najciekawszych wzorów – co najmniej po 3 najlepsze prace w każdej kategorii. Wyróżniono między innymi prace wykonane przez:
Adolfa z Jah Love (najlepszy tatuaż I dnia konwentu), Jacka z Nie mów mamie (najlepszy tatuaż II dnia konwentu), Adama z Sigil (I miejsce w kategorii tatuaż związany z morzem), Sowy z Nie mów mamie (I miejsce w kategorii tatuaż realistyczny), Michała z Azazela (I miejsce w kategorii tatuaż duży czarno-szary), Vitaliya z Azazela (I miejsce w kategoriach tatuaż tradycyjny i graficzny), Wojtasa z Heteric (I miejsce w kategorii tatuaż neotradycyjny).

Pośród wszystkich zgłoszonych prac wyłoniono też najlepszy tatuaż całego konwentu, którego autorem był Jaromir z White Rabbit – zdobywca I miejsca w kategorii duży tatuaż kolorowy.

Moc atrakcji
W ramach „Dziarki w ciemno” za specjalną kotarą tatuaże wykonywały FatCat z Zajawa Tattoo Łódź i MRÓ z tyskich Zmierzloków. W czasie imprezy powstały także trzy tatuaże zaprojektowane przez dzieci w ramach konkursu „Dzieciaki dziarają”. Maluchy, na rysunkach których wzorowane były tatuaże zostały nagrodzone na scenie – tak jak najlepsi tatuatorzy.

Nutę muzycznego szaleństwa zapewniły występujące na konwencji zespoły. W sobotę Booze&Glory i Prawda zarażały punk rockową energią, a Białas z Lankiem oraz Guzior dostarczyli w niedzielę rozrywkę miłośnikom hip-hopu. Scena pokazowa gościła performerki SkinnyRedhead – specjalizującą się w powietrznej akrobatyce połączonej ze sztuką układania więzów oraz Red Juliette – performerkę znaną z retro pokazów burleski. Na konwencji działały strefy tematyczne – można było zakupić modną odzież, uraczyć się streetfoodem, obejrzeć oldschoolowe pojazdy czy zostawić dzieci pod opieką profesjonalnych animatorów.

Pierwszy dzień imprezy zwieńczyło huczne afterparty, które odbyło się w gdańskiej 100czni. W czasie Gdańsk Tattoo Konwent, tak jak w przypadku innych imprez z serii, wśród osób zgłaszających się do konkursu zbierano datki na rzecz SOS Wioski Dziecięce. Organizator przekaże stowarzyszeniu 1 zł od każdego sprzedanego biletu.

Jedziemy dalej!
Gdańsk to dla mnie sentymentalnie najważniejszy punkt dla mapie corocznej trasy Tattoo Konwent, gdyż to tutaj zaczęła się nasza przygoda z tym festiwalem – opowiada Marcin Pacześny, organizator Tattoo Konwent. – W tym roku wszyscy miłośnicy tatuażu mają przed sobą jeszcze dwa ważne eventy. W ramach naszego cyklu widzimy się już 15 i 16 września w Katowicach. W październiku odbędzie się z kolei zaprzyjaźniony Warsaw Tattoo Convention.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.