Psiaki i Kociaki też mają (Ł)apetyt!

31 Sty

Już 1 lutego rusza projekt charytatywny “Masz Łapetyt?” zainicjowana przez Appetite4 na rzecz Fundacji Sarigato i jej akcji Karmimy Psiaki. Przez kolejnych 14 dni w wybranych lokalach gastronomicznych w Krakowie oraz Trójmieście zostaną umieszczone specjalnie puszki, do których można będzie wrzucać dobrowolne datki na rzecz czworonogów ze schronisk.

Dodatkowo w lokalach przeprowadzone zostaną akcje adopcyjne, a część restauracji zobowiązała się do przekazania procentu z utargu walentynkowego na rzecz najbardziej potrzebujących schronisk w Polsce. W wybranych punktach w Dzień Świętego Walentego goście będą mogli spróbować także specjalnie upieczonych na tę okazję ciast, a cały dochód z ich sprzedaży zasili puszki akcji “Masz Łapetyt?”. Do wydarzenia przyłączyło się już ponad 40 lokali, a lista ta sukcesywnie się powiększa.

Inicjatywa zyskała aprobatę wśród krakowskich i trójmiejskich blogerów i influencerów, takich jak Sylwia Gaczorek, Daria Rogowska z bloga Ekocentryczka czy Rynn Rysuje.

Dlaczego powstała ta akcja?
Bezdomne zwierzęta potrzebują wsparcia szczególnie zimą. W tym czasie Psiaki i Kociaki mają (Ł)apetyt jak nigdy! W zimowym okresie czworonogi powinny otrzymywać wysokoenergetyczną karmę, do tego zaleca się, by te, które spędzają większość czasu na dworze, otrzymały raz dziennie ciepły posiłek.

Finał akcji został zaplanowany nie bez przyczyny na 14 lutego. Zgodnie z tradycją, w Walentynki pary obdarowują się wzajemnie prezentami, wychodzą do kina czy restauracji i razem spędzają ten magiczny czas. W tym dniu warto jednak zwrócić uwagę także na miłość i troskę, którą można okazać potrzebującym zwierzakom. W schroniskach brak jest czerwonych serduszek, kwiatów czy smakołyków. Brakuje też kocy, karmy i ciepłych bud, a to tego przez kolejne tygodnie najbardziej będą potrzebować Psiaki i Kociaki ze Schronisk.

Akcja “Masz Łapetyt?” ma zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt w Polsce, a także potrzebę pomocy schroniskom w szczególnie trudnym okresie, jakim jest zima. Odpowiednio ocieplone budy i dobrej jakości karma to podstawa przetrwania tych czworonogów. Bez pomocy z zewnątrz jest to niemożliwe.

Pomysłodawcą inicjatywy “Masz Łapetyt?” dla Karmimy Psiaki jest agencja Appetite4, która na co dzień zajmuje się obsługą marketingową branży gastronomicznej i hotelowej.

Zapytani o akcję mówią:
Dzięki współpracy z klientami w całej Polsce zauważamy, że los zwierząt nie jest obojętny restauracjom. Korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy z radością zauważamy trend, w którym różne lokale, hotele czy kawiarnie coraz częściej chcą być miejscem przyjaznym czworonogom. Nie tylko pozwalają na swobodne poruszanie się Psiaków czy Kociaków w swoich przestrzeniach, ale także latem w takich miejscach na zwierzaki czekają miski ze świeżą wodą, a gdzieniegdzie i psie menu. Zimą Psiaki i Kociaki są mniej widoczne i więcej czasu spędzają we wnętrzach, dlatego szczególnie wtedy warto przypominać o tym, ile dobrego można zrobić dla tych czworonogów, które nie mają swojego domu. Stąd pomysł na akcję Walentynkową, która połączyłby restauratorów oraz ich gości w szczytnym celu, jakim jest akcja charytatywna dla Karmimy Psiaki – “Masz Łapetyt?”.

                                                 >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.