Przyjazny Duszek Galerii oprowadzi dzieci po Galerii Zewnętrznej

5 Gru

Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska to projekt artystyczny zrealizowany dla gdańskiej dzielnicy Dolne Miasto, gdzie zlokalizowane jest Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 1. Na projekt składają się dwa istotne elementy: międzynarodowy konkurs mający na celu stworzenie kolekcji trwałych dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej oraz szeroko pojęte działania edukacyjne. W ramach tych działań powstała specjalna książeczka dla dzieci, która jest jednocześnie przewodnikiem po GZMG. Jeśli chcesz otrzymać własny egzemplarz, zgłoś się do konkursu.

Książeczka wydana przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w przystępny sposób opisuje dzieciom obiekty sztuki w przestrzeni publicznej Dolnego Miasta. Tytuł książeczki to „Tajemnicza wędrówka po Galerii Zewnętrznej”. Razem z głównym bohaterem – Duszkiem Galerii dzieci poznają obiekty Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska. Dodatkowo przy każdym opisie pracy artystycznej umieszczone zostało zadanie lub łamigłówka do rozwiązania.

Niektóre ze zrealizowanych prac to m.in.: ciężarówka zakleszczona we wiadukcie przy ul. Szopy, w której w miesiącach letnich odbywają się zajęcia artystyczne dla dzieci; przejście podziemne prowadzące na Dolne Miasto od strony Akademii Muzycznej czy kolorowy mostek łączący Dolne Miasto z Olszynką. W ramach GZMG zrealizowany został również projekt perforacji ścian wiat przystankowych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Więcej informacji na temat GZMG można znaleźć na stronie internetowej: outdoorgallerygdansk.eu.

Tekst książeczki został przygotowany przez Klaudiusza Grabowskiego we współpracy z Aleksandrą Mrozowską. Ilustracje przygotowała Aleksandra Kotarska. Pierwszy nakład książeczki to 500 sztuk. Publikacja jest bezpłatna. Posłuży jako pomoc dydaktyczna przy prowadzeniu warsztatów i jako nagrody dla dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w CSW Łaźnia.

Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać własny egzemplarz książki, zapraszamy do udziału w konkursie. Prace plastyczne wykonane dowolną techniką na temat tego, co dzieci kochają najbardziej na Dolnym Mieście, należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 13 grudnia 2017 roku na adres: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk. Prace można również przesyłać w formie dokumentacji fotograficznej na adres: konkurs@laznia.pl. Prosimy o podanie adresu e-mail lub telefonu kontaktowego – informują organizatorzy.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie 18 grudnia 2017 roku. Wybrane prace zostaną nagrodzone książeczką, którą można będzie odebrać w siedzibie CSW Łaźnia 1 przy ul. Jaskółczej 1.

Foto: Ilustracje Aleksandra Kotarska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.