Przeżyj wyprawę na szczyt Everestu w kinach sieci Multikino (KONKURS)

19 Mar

Sieć kin Multikino wspólnie z M2Films zapraszają 24 marca o godzinie 19:00 na pokaz w technologii 3D produkcji pt. „Everest – Poza krańcem świata”. Odpowiedz na proste pytanie i wygraj podwójne zaproszenie na film! 

„Everest – poza krańcem świata” to niepowtarzalny dokument o pierwszym wejściu na Mount Everest, łączący archiwalne materiały z legendarnej wyprawy, jej fabularyzowaną rekonstrukcję oraz rewelacyjne ujęcia samego szczytu w technologii 3D.

To opowieść o jednej z najbardziej heroicznych wypraw w dziejach i historycznym zwycięstwie sir Edmunda Hillary’ego i szerpy Tenzinga Norgaya nad najwyższą górą na Ziemi. Everest był ostatnią niezdobytą granicą – trzecim biegunem. Wznoszący się na 8 848 m n.p.m. gigant, pokryty zabójczym labiryntem lodowych zrębów i szczelin, stanowił śmiertelne wyzwanie. Przez trzydzieści lat żadnej z piętnastu wypraw nie udało się zdobyć szczytu, a trzynaście osób przypłaciło atak na górę życiem. Wielu twierdziło wówczas, że wysokość szczytu i panujące warunki atmosferyczne uczyniły go dla człowieka niemożliwym do zdobycia.

Stawiając czoła ekstremalnej pogodzie, zdradliwym wiatrom i przeraźliwemu zimnu, walcząc z chorobą wysokościową i skrajnym wyczerpaniem, 29 maja 1953 roku o godzinie 11.30 Edmund Hillary i Tenzing Norgay dokonali niemożliwego i dotarli jako pierwsi ludzie na główny wierzchołek Everestu. Film koncentruje się przede wszystkim na samej wspinaczce. Ludzie wiedzą, że Hillary i Norgay „załatwili tego skurczybyka”, ale niewielu zna szczegóły tej wyprawy i dramatyczne momenty, które miały wtedy miejsce. Choć alpiniści dysponowali najlepszym możliwym wówczas sprzętem, w porównaniu z dzisiejszym wydaje się on wręcz prymitywny.

Jako pierwszy w historii, film „Everest – poza krańcem świata” pokazuje drogę wyprawy na sam szczyt, wykorzystując zarejestrowane podczas wspinaczki filmy i zdjęcia. Pozwala jednak nie tylko poznać szczegóły tamtej historycznej podróży. Dzięki połączeniu materiałów archiwalnych, rekonstrukcji scen i ujęciom Mount Everestu w 3D przenosi widzów w sam środek wyprawy i pozwala poczuć klimat Dachu Świata.

Pokaz filmu „Everest – Poza krańcem świata” odbędzie się 24 marca o 19:00 w 15 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Złote Tarasy, Wrocław Arkady i Zabrze. Film w wersji 3D z polskimi napisami.

Bilety do nabycia w kasach kin oraz za pośrednictwem strony internetowej w następujących cenach: normalny – 22 zł, ulgowy z legitymacją studencką lub z kodem zniżkowym z Facebooka Multikino Polska – 20 zł.

Everest - Poza krańcem świata_plakat

UWAGA: Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz filmu!

Jak nazywała się pierwsza kobieta na świecie, która zdobyła szczyt K2?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (23 marca) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MULTIKINO. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy adresatów wiadomości zawierających poprawną odpowiedź na konkursową zagadkę.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 23 marca, do godziny 12.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

 

One Reply to “Przeżyj wyprawę na szczyt Everestu w kinach sieci Multikino (KONKURS)”

  1. Bardzo fajny film dla osób, które lubią góry oraz przygodę. Bardzo fajne ujęcia oraz realizacja filmu, który jest dokumentem, ale też przedstawieniem walki człowieka z żywiołem jakim są góry oraz warunki atmosferyczne. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.