Premiera albumu „Planeta Szekspir”

2 Sie

2 sierpnia o godzinie 18:00 Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na premierę albumu „Planeta Szekspir”, czyli publikacji stanowiącej fascynujący przewodnik po ostatniej dekadzie Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Premiera połączona zostanie z wernisażem wystawy festiwalowych zdjęć.

„Planeta Szekspir” to najnowsza publikacja GTS pod redakcją Barbary Świąder-Puchowskiej. Album opowiada o ostatniej dekadzie festiwalu, który w tym roku już po raz 20. odbywa się w Gdańsku. 20 lat Festiwalu Szekspirowskiego to ponad 200 spektakli głównego nurtu, setki pokazów offowych, koncertów, spotkań, wykładów, dyskusji, warsztatów, projektów edukacyjnych i animacyjnych, dziesiątki rozmaitych przedsięwzięć artystycznych i imprez. Gdański Festiwal jest jak „Planeta Szekspir”, która pomieści wszystkich poszukujących w teatrze prawdy, piękna i głębi przeżyć.

Spotkanie dotyczące publikacji, połączone z jej premierą, odbędzie się w GTS, w drewnianym foyer, 2 sierpnia o godzinie 18:00.

O albumie opowiedzą:

  • profesor Jerzy Limon – Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i
    Dyrektor Artystyczny Festiwalu Szekspirowskiego
  • profesor Jan Ciechowicz – recenzent tomu
  • dr Barbara Świąder-Puchowska – redaktor „Planety Szekspir”
  • Joanna Śnieżko-Misterek – Koordynator Festiwalu Szekspirowskiego
  • Karolina Lipińska – autorka dokumentacji do albumu

Tuż po promocji publikacji, o godzinie 18.00, zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy zdjęć dokumentujących 20 lat Festiwalu Szekspirowskiego – zachęca Magdalena Hajdysz z GTS. – Po wystawie oprowadzi kurator, Tomasz Zerek – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.