Pomaganie przez naprawianie

5 Sty

Z początkiem stycznia 2018 roku program Pomaganie Przez Naprawianie wszedł w trzeci rok działalności. Przez dwa lata udało się pomóc ośmiu fundacjom pożytku publicznego działającym na terenie województwa pomorskiego.

Start programu był dla naszej firmy wejściem w nieznany dotąd świat. Przez ten czas spełnialiśmy marzenia i finansowaliśmy zakup niezbędnych do funkcjonowania fundacji specjalistycznych sprzętów medycznych. Dane nam było poznać wspaniałych ludzi, dzięki którym fundacje funkcjonują i niezachwianie realizują swoje statuty. Ludzi głęboko przekonanych o słuszności misji jaka im przyświeca. Spotkania z pracownikami organizacji i ich podopiecznymi dają nam zawsze dużo satysfakcji. Czasami są radosne, często wzruszające, ale niezmiennie są dla nas lekcją pokory i pokazują, że to co robimy naprawdę ma sens i jest potrzebne – mówi Wioleta Wardak z Działu Marketingu Motor Centrum. 

I dodaje: – 2017 rok rozpoczęliśmy od współpracy z fundacją Pomorze Dzieciom, która zapewnia śmiertelnie chorym dzieciom bezpieczny pobyt w rodzinnym domu w ostatnim okresie ich życia. Sprzęt, który udało się zakupić pomaga personelowi medycznemu fundacji w codziennej pracy i sprawowaniu prawidłowej opieki nad małymi pacjentami. Na zaproszenie pani Prezes Ewy Liegman, odwiedziliśmy siedzibę Fundacji, poznaliśmy jej pracowników i personel medyczny. Pani Prezes podczas spotkania w bardzo obrazowy, pełen empatii, ale też i wiary i pozytywnej energii sposób opowiedziała o codziennym życiu placówki i jej podopiecznych. Spotkanie to szczególnie zapadło nam w pamięć, ze względu na charakter Fundacji i tego jakich obszarów dotyka swoją działalnością.

W drugim kwartale beneficjentem programu została fundacja Dr Clown, która codziennie niesie uśmiech chorym dzieciom w gdańskich szpitalach. Pomaga, pociesza i wciąga w zabawę żeby chociaż na chwilę przegonić troski i smutki związane z pobytem w szpitalu z dala od bliskich. Z inicjatywy Fundacji w marcu 2009 roku powstał w Gdańsku Klub Trampolina, który obejmuje opieką dzieci z tzw. trudnych rodzin. Właśnie na tę część swojej działalności Dr Clown przeznaczył zgromadzone dzięki programowi Pomaganie Przez Naprawianie środki. Dzięki tej darowiźnie dzieciaki z klubu mogą ponownie spędzać w nim czas, ciesząc się zajęciami sportowymi, warsztatami z recyklingu, szycia, zabawami swobodnymi, zajęciami związanymi z wolontariatem, prawami człowieka i aktywnością obywatelską oraz warsztatami z psychologiem dla dzieci i ich opiekunów. Zwieńczeniem współpracy z Fundacją Dr Clown była wizyta jej podopiecznych w Motor Centrum.


Kolejną organizacją, z którą mieliśmy ogromną przyjemność współpracować była Fundacja z Pompą. Fundację powołali do życia rodzice, którzy towarzyszyli bądź nadal towarzyszą swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową. W związku z tym, że na oddziale brakowało sprzętu niezbędnego do terapii – między innymi: pomp infuzyjnych, kardiomonitorów, sprzętu jednorazowego użytku do cewników centralnych, środków dezynfekcyjnych, a nawet pościeli i prześcieradeł, rodzice postanowili na własną rękę pomóc lekarzom i pielęgniarkom starając się o sprzęt, aby życie kolejnych małych pacjentów i ich rodziców uczynić znośniejszym w tych niełatwych okolicznościach. Misja ta jest realizowana po dziś dzień, dlatego dzięki podjętej współpracy udało nam się zakupić świetnej jakości opatrunki do cewników centralnych, które chronią dzieci przed bakteriami oraz lekko zmniejszają cierpienie chorych w cotygodniowych wymianach plastrów – mówi Wioleta Wardak.


Ostatnią, choć nie mniej ważną fundacją jest fundacja KrewAktywni, z którą działaliśmy w ostatnim, kończącym rok kwartale. Stowarzyszenie KrewAktywni powstało z potrzeby pomagania innym. Tworzą je ludzie, dla których drugi człowiek to nieoceniona wartość, dla której chcą poświęcać swój czas. Działalność ta opiera się w dużej mierze na promocji honorowego krwiodawstwa, a także na prowadzeniu akcji rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego. Ponadto, KrewAktywni angażują się w projekty związane ze szkoleniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także zachęcają do prowadzenia aktywnego, a przy tym, zdrowego trybu życia. I właśnie sprzęt do prowadzenia szkoleń z pierwszej pomocy zostanie zakupiony tuż po zakończeniu współpracy – komentuje Wioleta Wardak.

I dodaje: – Patrząc wstecz na mijający rok ponownie odczuwamy ogromną satysfakcję z pomocy, jakiej udało nam się udzielić wspomnianym fundacjom. Ogromna wdzięczność, jaką każdorazowo otrzymujemy, jest dla nas niezmiennym motorem do dalszych działań. Z niecierpliwością oczekujemy tego, co przyniesie następny rok działania programu Pomaganie przez Naprawianie. Nowy kwartał rozpoczniemy współpracą z Gdańską Fundacją Korczaka prowadzącą Dom im. J.Korczaka – Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Gdańsku.

Fot.tyt.: Pomorze Dzieciom.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.