Poczuj magię świąt w Sopocie

7 Gru

Odświętnie przystrojone miasto, choinki w przestrzeni miasta, ozdoby, girlandy i kurtyny świetlne – to znak, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Nikt nie gwarantuje, że będą śnieżne, czy mroźne, ale zrobione zostało wszystko, by w Sopocie były bajecznie pięknie.

Podobnie jak w minionym roku iluminacja Sopotu obejmuje kurtyny świetlne na Al. Niepodległości, girlandy świetlne na ul. Kościuszki, dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino oraz na Placu Przyjaciół Sopotu. Plac Przyjaciół Sopotu ozdabia już centralna świetlna choinka, świetlny prezent i bombka. Przed kościołem świętego Jerzego prócz żywej choinki, ustawiony został świetlny Anioł.

Łączny koszt modernizacji, montażu i demontażu oświetlenia to 95.703,85 zł.

W ubiegłym roku zostały zakupione sznury świetlne LED na 3 żywe choinki (przy Urzędzie, przy kościele św. Jerzego i przy ZDIZ) – koszt to 36 tys. zł. Wymiana uszkodzonych elementów całej iluminacji w Sopocie 30.750 zł brutto.

W tym roku zakupiono nowe dekoracje: dodatkowe sznury świetlne (kule LED) na 3 żywe choinki, nastrojowe dekoracje LED 3D w formie kul świątecznych z gwiazdkami, które zostały ustawione w Parku Herbstów oraz przed Urzędem Miasta, nowe dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino oraz świetlną fontannę, która stanie na Placu nieopodal choinki (fontanna zostanie ustawiona 15 grudnia).

Koszt nowego oświetlenia wraz z montażem i demontażem to około 174 tys. zł: dekoracje choinek i kule LED, fontanna i nowe dekoracje na latarniach na ul. Boh. Monte Cassino.

Jarmark świąteczny
Na stoiskach, które znajdują się na Placu Przyjaciół Sopotu, znaleźć można ciekawe prezenty gwiazdkowe, można kupić przysmaki na świąteczny stół, słodycze i ozdoby. Będzie można kupić choinki. Sopocki Jarmark Świąteczny, czyli świąteczna edycja Pikniku Sopot, czynny jest w godz. 10.00-18.00 w weekendy: 1-3 grudnia, 8-10 grudnia, 15-17 grudnia (edycja specjalna). Kupujący na Sopockim Jarmarku Świątecznym biorą udział w Zabawie Świątecznej, której wielki finał odbędzie się 17 grudnia.

05.12.2017 Sopot. Park Herbstow. Iluminacja swiateczna parku.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Monidło
Na Placu Przyjaciół Sopotu pojawi się świąteczne monidło.  Pamiątkowe zdjęcia będzie można robić już od 15 grudnia.

Wigilia dla mieszkańców
Sopocianie i przyjaciół Sopotu są zaproszeni na tradycyjną już wigilię, która jak co roku, odbędzie się na Placu Przyjaciół Sopotu. Niedziela – 17 grudnia, już od 12.30. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.sopot.pl

Od 18 do 26 grudnia na Placu Przyjaciół Sopotu stanie kolejna świąteczna atrakcja – darmowa karuzela dla dzieci.

Zdjęcia:  Fotobank.pl/UMS.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.