Gdański Teatr Szekspirowski poszukuje płaczek

22 Mar

23 kwietnia Gdański Teatr Szekspirowski organizuje obchody jednego z najważniejszych wydarzeń w Roku Szekspira – 400. rocznicę śmierci Mistrza ze Stratfordu. Do 5 kwietnia poszukiwani są wolontariusze, którzy wcielą się w rolę płaczek podczas planowanego z tej okazji happeningu. 

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do współtworzenia jednego z najważniejszych wydarzeń w Roku Szekspira. 23 kwietnia organizatorzy obchodów 400. rocznicy śmierci patrona teatru, chcą zainspirować mieszkańców Gdańska do złożenia hołdu Mistrzowi ze Stratfordu.

Zapraszamy do Teatru, gdzie odbędą się akcje artystyczne i działania happeningowe, których głównymi elementami będzie prezentacja 37 filmów zrealizowanych na podstawie wszystkich sztuk Szekspira oraz wielki „kondukt żałobny” pod przewodnictwem 400 płaczek, który przejdzie głównymi ulicami miasta pod budynek teatru – informuje Marta Jaszczerska z Biura Prasowego GTS. – Wszystkich, którzy chcieliby wystąpić w rolach płaczek w tym historycznym wydarzeniu, zapraszamy do zgłaszania się drogą e-mailową na adres: wolontariat@teatrszekspirowski.pl do dnia  5 kwietnia 2016. W temacie wiadomości prosimy wpisać: Szekspir 400. W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, email, telefon oraz PESEL. Zgłoś się jako wolontariusz, zdobądź cenne doświadczenie i pomóż nam stworzyć niezapomniane widowisko! – dodaje.

Zgłoszenia mogą wysyłać osoby powyżej 16 roku życia (bez względu na płeć), dyspozycyjne w dniach 9,10 (próby) i 23 kwietnia (dzień happeningu).Zapewniamy opiekę koordynatorów, którzy przygotują Was do udziału w happeningu, instrukcje dot. stroju oraz elementy kostiumu dla każdego z wolontariuszy, przeszkolenie jak wykonać makijaż, przeprowadzone przez profesjonalne wizażystki, drobny prowiant oraz świetną atmosferę i mnóstwo nowych doświadczeń! – gwarantują organizatorzy.

>>ZOBACZ TAKŻE: 400. rocznica śmierci Szekspira<<

Źródło fot. tyt.: flickr.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.