W PH Matarnia wymienisz odpady na sadzonki kwiatów*

17 Kwi

Do jakiego pojemnika wrzucić karton po mleku albo baterie? Co zrobić ze starym telewizorem lub pralką, które zalegają w piwnicy? Przy temacie segregacji pojawia się wiele pytań, na które odpowiedzi będzie można uzyskać podczas Eco Eventu w Parku Handlowym Matarnia. 21 kwietnia będzie też możliwa wymieniana odpadów na sadzonki.

Eco Event to coroczne wydarzenie dla dorosłych i dla dzieci poświęcone działaniom proekologicznym. W przeddzień Światowego Dnia Ziemi na terenie Parku Handlowego Matarnia powstanie „zielona” strefa, gdzie Stena Recycling zbierze różnego rodzaju odpady – stary sprzęt elektroniczny, makulaturę, opakowania szklane, butelki PET, baterie oraz puszki aluminiowe.

Dzięki zbiórkom i zaangażowaniu społeczeństwa, wspólnie jesteśmy w stanie przetworzyć zużyte produkty i tym samym zatroszczyć się o środowisko –mówi Victoria Żelisławska, Specjalista ds. Komunikacji w Stena Recycling. – Wiosna i Lato to czas wyjazdów do lasów i nad jeziora. Oddając odpady do recyklingu pomagamy chronić te miejsca i przeciwdziałamy zanieczyszczeniom oraz katastrofom ekologicznym. Organizowane zbiórki to również doskonała okazja, aby zrobić domowe porządki, oddać bezpłatnie stare sprzęty elektroniczne oraz inne niepotrzebne rzeczy i pozwolić materiałom zyskać nowe życie.

 

Każdy, kto przyniesie zbędne przedmioty, w zamian otrzyma sadzonki roślin, które przyozdobią balkony czy ogródki. Jeżeli ktoś uzna, że kwiatów ma już za dużo, będzie mógł je przekazać do „banku sadzonek” w celu zasadzenia w ogrodach społecznych.

Liczba zebranych każdego roku odpadów świadczy o tym, że Eco Event i tego typu akcje są potrzebne – mówi Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – Staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego zawsze dbamy o atrakcje towarzyszące, skierowane również do najmłodszych klientów naszego centrum.

Warsztaty i strefę dla dzieci przygotuje Trójmiejski Bank Żywności. Odbędzie się wspólne gotowanie po wegańsku „z resztek” czy warsztat kreatywny – produkowanie pomysłów na niemarnowanie. Eco Event poświęcony będzie również edukacji dotyczącej odpadów i nowego systemu segregacji w Gdańsku.

Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia (sobota) w godzinach 9.00–18.00:
– zbiórka odpadów na parkingu przy sklepie Media Markt
– pozostałe eco atrakcje w lokalu naprzeciwko sklepu C&A

Organizatorami wydarzenia są Park Handlowy Matarnia, IKEA Gdańsk, Stena Recycling oraz Bank Żywności w Trójmieście.

*– Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.