Otwarty Ogród w Stoczni

5 Maj

10 maja odbędą się trzecie warsztaty związane z projektem Otwartego Ogrodu. Zaproszenia na spotkanie otrzymali wszyscy mieszkańcy okolic Stoczni Gdańskiej (ulice: Jaracza, Robotnicza, Jana z Kolna, Gdyńskich Kosynierów, Doki i pobliskich), jednak mile widziane są także inne osoby zainteresowane projektem. Spotkanie, które rozpocznie się około godziny 12.00, poświęcone będzie przygotowaniu sadzonek i rozmowie o przyszłym wyglądzie ogrodu.

Ideą Otwartego Ogrodu jest stworzenie, w ramach warsztatów projektowych z mieszkańcami i artystami, tymczasowych ogrodów, warzywników, a następnie także kuchni społecznej i jadalni na świeżym powietrzu, gdzie w okresie letnim będzie można spożytkować wspólnie wyhodowane plony – tłumaczy Barbara Tusk z Instytutu Sztuki Wyspa. – Efekty poprzednich dwóch spotkań, w postaci sadzonek warzyw oraz ziół, znajdują się pod opieką mieszkańców, na parapetach przystoczniowych domów. Po sobotnim spotkaniu dołączą do nich także sadzonki jadalnych kwiatów, a już za kilka tygodni wszystkie wyhodowane rośliny staną się zaczątkiem wspólnego Ogrodu. Projektowanie docelowego wyglądu Ogrodu zacznie się także już 10 maja, w ramach warsztatów ze studentami gdańskich uczelni. – dodaje.

Organizatorzy radzą nie wyrzucać plastikowych butelek po wodzie i napojach. Podczas warsztatów idealnie sprawdzą się jako doniczki.
Organizatorzy radzą nie wyrzucać plastikowych butelek po wodzie i napojach. Podczas warsztatów idealnie sprawdzą się jako doniczki.

Tydzień po sobotnich warsztatach nastąpi etap budowania instalacji na dziedzińcu Instytutu Sztuki Wyspa – z pomocą studentów i wolontariuszy powstaną skrzynki, do których po wypełnieniu ziemią będzie można przenieść przygotowane do tej pory sadzonki, a także oryginalne ogrodowe meble i miejsca do odpoczynku. Także do tego etapu dołączyć może każdy zainteresowany, nawet osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w majsterkowaniu. Dalsze plany prezentuje poniższa grafika:

Harmonogram projektu OTWARTY OGRÓD W STOCZNI
Harmonogram projektu OTWARTY OGRÓD W STOCZNI

Polecamy!

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<< 

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.