Film o pierwszym w Polsce przeszczepie serca w Multikinie (KONKURS)

2 Paź

Ten film ma scenariusz, dialogi i pełnokrwistego bohatera – ironizowali niektórzy krytycy wskazując na to, czym film Łukasza Palkowskiego różni się od innych rodzimych produkcji. W ramach Kocham Kino w Multikinie, 9 października (czwartek) zaprezentowany zostanie triumfator Festiwalu Filmowego Gdyni, czyli film pt. „Bogowie”. To kapitalna opowieść o prof. Zbigniewie Relidze i pierwszym w Polsce przeszczepie serca. Weź udział w naszym konkursie i wygraj zaproszenie na seans! 

Religę poznajemy w Warszawie. Jest tzw. młodym gniewnym, który po powrocie ze Stanów Zjednoczonych prze do przodu, budząc niechęć konserwatywnej frakcji kardiologów – pracujących rutynowo, obawiających się zmian, a nawet zabobonnych. W filmie obserwujemy jego drogę do pierwszego w Polsce przeszczepu serca i powiedzieć, że nie była to droga usłana różami jest przesadnym eufemizmem.

Łukaszowi Palkowskiemu („Rezerwat”, „39 i pół”) udało się pokazać barwną postać na tle dziejowych przemian, zaś sama historia człowieka, self-made mana pełną gębą, jest poruszająca, trzymająca w napięciu oraz jak na polskie warunki wspaniale opowiedziana. Film zdobył najważniejsze nagrody: Złote Lwy, na wrześniowym Festiwalu w Gdyni – m. in. za główną rolę Tomasza Kota, dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz.

Trójmiejscy widzowie mają okazję zobaczyć film w ramach projektu Kocham Kino w Mutlikinie 9 października (czwartek) o godz. 19:00. Bilety w cenie 17 zł (ulgowy) oraz 21 zł (normalny) do nabycia w kasach kin oraz za pośrednictwem strony internetowej.

TV-KochamKino-pazdziernik-Bogowie-KRAJ

UWAGA: Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na film „Bogowie” w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie!

Ile przeszczepów wykonał profesor Zbigniew Religa?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (7 października) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KOCHAM KINO W MULTIKINIE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani z listy nadesłanych wiadomości zawierających poprawną odpowiedź.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 7 października, do godziny 10.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.