Nowa strona Budżetu Obywatelskiego, gra miejska i zielone projekty

21 Mar

Od poniedziałku, 20 marca działa nowa strona Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to platforma, na której mieszkańcy nie tylko złożą wnioski, ale za jej pomocą mogą obserwować cały proces budżetu partycypacyjnego, a jesienią, za jej pośrednictwem, mogą wziąć udział w głosowaniu. Platforma pomoże również urzędnikom w weryfikacji wniosków i jej ocenie formalnej. Wnioski można składać przez cały kwiecień przez stronę www.sopot.pl/bosopot oraz osobiście w Urzędzie Miasta Sopotu.

To już siódma edycja Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem chcemy położyć szczególny nacisk na zielone inwestycje i zachęcić mieszkańców do zgłaszania wniosków dotyczących zieleni i ekologii. Stąd hasło tegorocznej edycji „BO Sopot gra w ZIELONE!” – wyjaśnia Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Nowa strona internetowa
System wykorzystany przez Sopot nosi nazwę „Porto Alegre” (od pierwszego miasta na świecie w którym zastosowano formułę budżetu partycypacyjnego). Zapewnia nowoczesną prezentację zgłoszonych przez mieszkańców propozycji do budżetu obywatelskiego z pełnym opisem, galerią zdjęć i lokalizacją na mapie. Projektodawca może kilkoma kliknięciami wydrukować plakat reklamujący jego projekt i rozpocząć promocję swojego pomysłu wśród lokalnej społeczności. Integracja z popularnymi serwisami społecznościowymi ułatwia mieszkańcom promocję ich projektów wśród znajomych.

Aplikacja do głosowania automatycznie dopasowuje się do rozmiarów ekranu urządzenia użytkownika. W praktyce oznacza to, że zarówno użytkownik laptopa, tabletu, smartfona będzie mógł w wygodny sposób oddać głos w budżecie obywatelskim.

Gra miejska „BO Sopot gra w Zielone”
Podczas promocji Sopockiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Sopotu zostaną zaproszeni do udziału w grze miejskiej. W dniach: 1 i 22 kwietnia o godzinie 11.00 spod Muzeum Sopotu wyruszą pieszo i na rowerach poszukiwacze „sekretu Sopotu”. Podczas gry uczestnicy zdobędą nie tylko informacje na temat budżetu obywatelskiego ale także poznają ciekawych mieszkańców kurortu związanych z historią miasta. Najlepsza drużyna na własne oczy ujrzy … prawdziwy skarb.


Aby wziąć udział w grze wystarczy zarejestrować się na stronie www.sopot.pl/gra (dzieci poniżej 16 lat mogą wziąć udział w zabawie wraz z rodzicami, a młodzież między 16 a 18 rokiem życia za pisemną zgodą opiekuna). Należy to uczynić najpóźniej do 29 marca – w przypadku pierwszej edycji gry czyli tej z 1 kwietnia; bądź do 19 kwietnia, jeśli mieszkańcy będą zainteresowani drugim terminem (czyli 22 kwietnia).

Do wygrania ciekawe nagrody.

Fot.tyt.: Sopockie błonia/projekt zrealizowany/Fotobank/UMS.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.