Naukowe Love

5 Lut

Sprawdźcie, czy czujecie do siebie chemię – CN EXPERYMENT zaprasza na 3. odsłonę walentynkowego wieczoru dla dorosłych: NAUKOWE LOVE (sobota, 10 lutego, godzina 20.00). 

Jak co roku, w dniu zakochanych, Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni przygotowało dla swoich gości naukowe atrakcje… z rumieńcem.

Hasłem przewodnim tegorocznego święta zakochanych w EXPERYMENCIE jest SIŁA PRZYCIĄGANIA. Przed naszymi gośćmi odsłonimy romantyczną stronę fizyki, matematyki i chemii, opowiemy jak się postrzegamy, a nawet jak dobieramy się w pary – mówi Alicja Harackiewicz z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Od godziny 20.00 do północy na gości EXPERYMENTU będą czekać warsztaty, pokazy naukowe oraz wykłady. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach walentynkowych z nagrodami.

O końskich zalotach i nie tylko
Gościem specjalnym wieczoru będzie psycholog Przemysław Staroń z Uniwersytetu SWPS, który spróbuje przybliżyć nas do odpowiedzi na pytanie, które ludzie zadają sobie od setek tysięcy lat: czym jest miłość? Z kolei edukatorzy EXPERYMENTU poprowadzą mini i maxi wykłady poświęcone uczuciom w dobie smartfonów, miłosnym rytuałom zwierząt i ludzi oraz zderzeniu (czasami bolesnym) romantycznych komedii z rzeczywistością.

Bez chemii nie ma miłości
W programie wieczoru walentynkowego nie zabraknie również warsztatów fizyczno-chemicznych o przyciąganiu, wzbudzaniu i promienieniu. EXPERYMENT odczaruje również matematykę, która choć kojarzy się mało romantycznie, kryje w sobie wiele miłosnych zagadek.

Z przymrużeniem oka
Na scenie EXPERYMENTU pojawią się też goście, których nie trzeba przedstawiać: Wojciech Tremiszewski i Szymon Jachimek w swoim stylu rozbawią publiczność.

PROGRAM WYDARZENIA NAUKOWE LOVE3:

Pokaz na DOBRY WIECZÓR [20.10]
Z humorem: Wojciech Tremiszewski i Szymon Jachimek [21.00]
O wzbudzaniu, przyciąganiu, emitowaniu – czyli romantyczna chemia [warsztaty, przez cały wieczór]
Współczesny romantyzm – miłość w erze smartfonów [miniwykład, przez cały wieczór]
(Nie) oceniaj po wyglądzie [miniwykład, przez cały wieczór]
Nie tylko końskie zaloty – podryw w świecie zwierząt i ludzi [miniwykład, 20.20 i 22.00]
Romantyczna matematyka [pokaz, 20.50 i 22.30]
Przyciągnąć wyglądem, zauroczyć intelektem, zatrzymać charakterem. Prowadzenie: Przemysław Staroń, Uniwersytet SWPS [wykład, 20.20 i 22.10]
Komedia romantyczna a rzeczywistość. Prowadzenie Borys Badtke, Centrum Nauki EXPERYMENT [wykład, 21:40 i 22.40]
Pokaz na DOBRANOC [23.30]
I wiele innych atrakcji…

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na www.experyment.gdynia.pl. Bilety w cenie 32 zł od osoby do nabycia w kasach EXPERYMENTU oraz na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.

Liczba miejsc ograniczona!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.