NAUKOWE LOVE w Experymencie

2 Lut

Oryginalny pomysł na spędzanie Święta Zakochanych? Przepis znajduje się w programie CN Experyment! Połączyć aromaty z warsztatów kosmetycznych z wiedzą ekspertów z wykładów, zmieszać wszystko w kapeluszu iluzjonisty, doprawić dobrą muzyką i nowymi znajomościami wyniesionymi z gier integracyjnych i NAUKOWE LOVE gotowe. Start: 13 lutego o 20.00. 

Kochać? Jak to łatwo powiedzieć! Ale czy robot może kochać? Ile znamy przypadków naukowych duetów wśród noblistów? Któż z nas nie zapałał uczuciem do postaci naukowca z wielkiego ekranu? Jak światło może wpływać na nasze uczucia? Czy istnieje hormon zakochania i czy można uzależnić się od stanu zauroczenia?

13 lutego gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza na wydarzenia w ramach projektu NAUKOWE LOVE. Wśród atrakcji na wystawie, która czynna będzie w godzinach od 20.00 do 00.00 na odwiedzających czekają:

gra integracyjna wśród stanowisk „Poznajmy się bliżej” (20:00-00:00)​

Goście sami zadecydują, w którą stronę się udać, a kierować nimi będą wybierane przez nich zadania. Uczestnicy zabawy odkryją między innymi jak działa hormon zakochania!

– warsztaty KĄPIELOVE (Sala na wystawie „Hydroświat”, godz. 20:00-21:30, 22:00-23:30)

Otwarty warsztat, na którym będzie można nauczyć się sztuki tworzenia naturalnych kosmetyków. Podczas zajęć każdy z uczestników będzie miał szansę poznać surowce kosmetyczne – afrodyzjaki, ich właściwości, pochodzenie i działanie. Uczestnicy będą mieli okazję sprawić przyjemność ukochanej osobie i przygotować dla niej (lub razem z nią) walentynkowy prezent.

– Beats&pulses, czyli Natasha – DJ‑ka i producentka, która zadba o oprawę muzyczną w godzinach 20:00-00:00

Cała przestrzeń EXPERYMENTU wypełni się muzyką. Interakcja przy stanowiskach z ciekawym brzmieniem w tle? To właśnie plan na walentynkowy wieczór!

pokaz iluzjonisty: „Miłość to magia, a magia to iluzja. Ale czy aby na pewno?” (2 x 20 minutowe niezależne pokazy na scenie na wystawie)

W trakcie naukowego pokazu iluzjonisty w wykonaniu Tomasza Juszy, uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić swoją spostrzegawczość oraz intuicję. Czy tak łatwo oszukać nasze zmysły? Przekonajcie się sami!

– ścieżka zwiedzania z przewodnikiem „Podróż za jeden całus” (20:00-00:00)

W oparciu o stanowiska EXPERYMENTU zaprezentowane zostaną tzw. „miejsca miłości” – charakterystyczne i najsłynniejsze na świecie budowle, obiekty, miejscowości, miejsca geograficzne wpisane w kulturę masową, jako te związane z kultem święta miłości, obecnością zakochanych czy też rytuałami miłosnymi.

miniwykład „Romantyczna historia nauki” (20:00-00:00 wykład prezentowany cyklicznie w sali na wystawie „Akcja: Człowiek!”)

Praca łączy czy dzieli? Ile małżeństw w historii otrzymało najbardziej prestiżową w dziedzinie nauki nagrodę Nobla? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć edukatorka – Ewelina Pająkowska.

– fotobudka (20:00-00:00)

– wykłady ekspertów:

godz. 20:30 „Czy roboty mogą kochać?”

O emocjach, zaawansowanych technologiach i o tym, jak człowiek może zakochać się w maszynie opowiedzą edukatorzy EXPERYMENTU Agnieszka Krasnowska i Paweł Czoska. Odwzorowanie uczuć na twarzy ludzkiej to niesamowita gra kilkudziesięciu mięśni. Czy maszyna jest w stanie to odwzorować? Okazuje się, że tak.

godz. 21:30 „Jak czujemy światło?”

Wykład z elementami pokazu zaprezentuje Agnieszka Kaczmarek-Kacprzak, wykładowca w Katedrze Elektroenergetyki Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

godz. 22:45 „Kino kocha szalonych naukowców!”

A my? Paweł Sitkiewicz oraz Krystyna Weiher – filmoznawcy opowiedzą, jak kino kreuje naukowców na postaci, które stają się wyjątkowo atrakcyjne i pożądane.

NAUKOWE LOVE - walentynki EXPERYMENT

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Bilety na wydarzenie NAUKOWE LOVE dostępne w kasie CN Experyment oraz na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.