Movember Polska – bezpłatne badania dla mężczyzn w Trójmieście

29 Paź

W niedzielę 30 października br. w galerii handlowej Sopot Centrum odbędą się bezpłatne badania USG jąder oraz konsultacje medyczne dla mężczyzn. Są one zorganizowane w ramach rozpoczętej właśnie 3. edycji ogólnokrajowej kampanii Movember Polska, które celem jest profilaktyka męskich nowotworów. W tym roku w roli ambasadorów akcji występują siatkarze mistrza Polski – drużyna ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w której składzie są także zawodnicy reprezentacji, m.in. Dawid Konarski, Paweł Zatorski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek i Grzegorz Bociek.

Świadomość zdrowotna Polaków1
Zdaniem ekspertów wielu chorób można uniknąć lub ograniczyć ryzyko ich wystąpienia, dotyczy to także raka. Tym bardziej, że jak wynika z raportu „Miej serce do zdrowia” – przeprowadzonego przez Millward Brown dla Nationale-Nederlanden wspierającego kampanię Movember Polska – to właśnie nowotworów najbardziej obawiają się panowie w Polsce – dotyczy to 41% respondentów. Ponadto, aż 79% panów wierzy, że można przeciwdziałać chorobom nowotworowym. Jednak tylko co czwarty mężczyzna wierzy, że regularne badania to skuteczna zasada profilaktyki. Na ogół bowiem panowie nie czują potrzeby ich przeprowadzania. Nie jest to zbyt optymistyczny wynik. Należy jednak pamiętać, że zapobieganie – w tym regularne badania profilaktyczne – jest o wiele łatwiejsze niż leczenie, dlatego podczas tegorocznej edycji akcji mężczyźni w Polsce będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań.

Siatkarze zapraszają panów na badania
Bezpłatne badania USG jąder – na wzór profilaktyki nowotworów piersi prowadzonej już od lat – są pomysłem, jaki nie był dotychczas realizowany w ramach akcji Movember jeszcze nigdzie na świecie. Dzięki zaangażowaniu organizatorów akcji – Fundacji Kapitan Światełko – oraz jej partnerom i ambasadorom mężczyźni będą mogli spotkać się z lekarzami i oswoić z badaniami, które są kluczowe we wczesnym wykrywaniu nowotworów jąder i prostaty. Wszystkich zainteresowanych panów inicjatorzy akcji Movember Polska zapraszają w niedzielę 30 października do galerii handlowej Sopot Centrum (ul. Dworcowa 5 w Sopocie) w godz. 09:00 – 20:00. Badania przeprowadzane będą na najnowocześniejszym sprzęcie dzięki współpracy z ProfiMedical Ultrasonografia.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć Movember Polska ponieważ wierzymy, że warto badać się profilaktycznie. Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności w tej akcji uda się nam przekonać panów w Polsce do zadbania o swoje „męskie sprawy”. Jako sportowcy dobrze wiemy, jak ważne są regularne badania i będziemy do tego samego zachęcać innych mężczyzn, aby szli w nasze ślady – podkreśla Sebastian Świderski, prezes ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, przedstawiciel siatkarskich ambasadorów kampanii w Polsce.
Movember Polska

Movember Polska stanowi niezależny element międzynarodowej kampanii zachęcającej mężczyzn do profilaktyki. Akcja polega na zapuszczaniu w listopadzie wąsów, które prowokują do dyskusji – rozmowy o raku jąder i prostaty – by uświadamiać panom, ale też paniom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.

Na całym świecie akcję Movember wspierało i wspiera wiele znanych osób. Wśród nich znaleźli się Nick Offerman, Jude Law czy Brad Pitt. – Tegoroczną kampanię w Polsce wspierają siatkarze mistrza Polski – drużyna ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dzięki nim, a także wszystkim partnerom przekaz Movember ma szansę dotrzeć do jak najliczniejszego grona mężczyzn – zaznacza Jakub Kajdaniuk, Fundacja Kapitan Światełko, organizator polskiej edycji akcji Movember Polska.

Movember, to zlepek dwóch angielskich słów: moustache i November. Właśnie z tego powodu akcja organizowana jest co roku w listopadzie. Charakteryzuje ją kreatywny koncept, męski znak rozpoznawczy – wąsy – które są logiem kampanii, a także narzędziem do przekazu, w tym sposobem wyrażania poparcia dla akcji. Dlaczego wąsy? Dzięki tej niestandardowej promocji, każdy mężczyzna może stać się ambasadorem projektu. Są one również punktem wyjścia do rozmów mężczyzn i kobiet z panami nt. profilaktyki zdrowia pod kątem męskich nowotworów.

Dodatkowe szczegóły na temat tegorocznej akcji można znaleźć na stronie www.movember.org.pl oraz profilu na Facebooku Movember Polska.

Fot.tyt.: Siatkarze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.