Miuosh i Vienio w Kwadratowej (KONKURS)

6 Lis

8 listopada trójmiejscy fani muzyki hip-hopowej mogą liczyć na podwójną dawkę muzycznej energii – na jednej scenie wystąpią Miuosh i Vienio. Koncert startuje o 18:00 w klubie Kwadratowa w Gdańsku. Mamy dla Was bilety! 

Vienio, czyli PIOTR „VIENIO” WIECŁAWSKI rozpoczął swoja karierę w 1996 roku tworząc wraz z Włodim jeden z pierwszych, warszawskich zespołów z nurtu hip-hopu skład MISTIK MOLESTA. MOLESTA zadebiutowała na dużej scenie z kawałkiem „Osiedlowe akcje”, na festiwalu Rap Day, którego gwiazdą była grupa Run Dmc.

W 1997 roku Molesta podpisała kontrakt z firma fonograficzna – Pomaton Emi. Rok później ukazał się pierwszy album zespołu Skandal. Płyta została przyjęta z ogromnym entuzjazmem i pokazała nowe oblicze stylistyczne tego gatunku. Szybko zyskała status Złotej Płyty, sprzedając sie wówczas w nakładzie 35 tysięcy egzemplarzy, a fani uznali ją za kultowy album polskiego hip-hopu. Kolejny krążek z 1999 roku nosił tytuł MOLESTA EWENEMENT. Nazwa płyty oznaczała jednocześnie zmianę nazwy zespołu, gdyż do składu dołączyli Pele i Wilku. Rok później nagrywają album pt. tytułem „Taka płyta…”, nagrana wspólnie z takimi zespołami i artystami jak WWO, Mor W.A., Pono, Fu czy Hemp Gru. W 2000 roku VIENIO i PELE tworzą duet, owocem ich współpracy jest trylogia płytowa VIENIO & PELE 1,2 i 3. Na tych albumach wystąpiło wielu artystów, m.in.: Novika, O.S.T.R., Smolik, Olga Stopińska, Sandkail, Tomek Lipiński, Michał Bryndal i Gutek z zespołu, Indios Bravos. VIENIO i PELE odbyli kilka udanych tras koncertowych po Polsce, odwiedzili także dwukrotnie Stany Zjednoczone i zagrali dwa koncerty w Meksyku. Wraz z O.S.T.R., WWO, Fenomen, Group Home (USA) w latach 2001-2004 byli zaproszeni do 3 edycji trasy koncertowej organizowanej przez firmę Reebok, pojawiając sie również na wydawnictwach, które towarzyszyły wydarzeniu.

W 2006 roku po ukończeniu Trylogii, MOLESTA postanawia nagrać kolejna płytę. Juz rok później ukazuje się „Nigdy nie mów nigdy”, a singiel i klip „Powrót” zapowiada to wydarzenie. Promująca trasa koncertowa po całym kraju odniosła sukces, a zespół otrzymuje NAGRODĘ EMPIK za najlepsza sprzedaż w kategorii muzyki hip-hop. Idąc za ciosem w 2009 roku ukazuje sie album MOLESTA + KUMPLE, który juz w nazwie zapowiada wielu gości: Gryzzliee, East West Rockers, Jamal, Kosi, Ero (JWP), O.S.T.R., Pablopavo (Vavamuffin), Pezet, Mess, Eldo i Wigor. Pierwszy singiel to „I nikt i nic” kawałek i klip, który również reklamuje niemiecki film fabularny „Graficiarze” w reżyserii Floriana Gaaga. Kolejne teledyski promujące płytę MOLESTA + KUMPLE to: „INSPIRACJE” Vienio feat. Kosi & Fisz, „Wszystko w porzo” Włodi & Pelson feat Gryzzliee i Jamal, „Martwię sie” VIENIO feat Ero & Pablopavo, „Na wszelki wypadek” VIENIO feat.Way Said Crew.

W 2010 ukazał się jego pierwszy solowy album „Etos 2010”. Jest to dwupłytowe wydawnictwo, drugi krążek zawiera płytę z wersjami instrumentalnymi i nagraniami acapella utworów. Płytę promuje teledysk „Nowe Bloki”.

W kwietniu 2013 roku na rynku ukazała się kolejna solowa płyta artysty pt. „Profil Pokoleń”. Vienio stworzył przy „Projekcie pokoleń” koncepcję albumu opierającego się na nowych wersjach utworów polskich niezależnych artystów przełomu lat 80’ i 90’. Dobrze znane, mistrzowskie teksty czołówki polskiej andergrandowej sceny cytowane w zwrotkach i refrenach, zyskały kontynuację w hip-hopowej postaci. Vienio pokusił się w tym wypadku o rapowy komentarz do znanych i cenionych przez starsze gremium słuchaczy utworów ówczesnego podziemia i kontrabandy artystycznej. Album jest swego rodzaju pomostem pomiędzy tym co zostało powiedziane już w przeszłości, a tym co potrzebuje swego wyrazu i kształtu obecnie.

>>ZOBACZ TAKŻE: Vienio po premierze płyty „Profil pokoleń” (WIDEO)<<

Miuosh, a właściwie Miłosz Borycki to raper i producent muzyczny. Reprezentant śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla swoje przywiązanie do tego miejsca – przede wszystkim do Katowic. Debiutował singlem „Ciężko lekko żyć” nagranym z grupą Projektor. W 2006 roku ukazał się ich wspólny album pt. „Miraż”.

Miuosh rozpoczął solową karierę w 2007 roku. Jego album „Projekcje” był pierwszym krążkiem wydanym pod banerem wytwórni Fandango Records, której jest założycielem. Kolejna solowa płyta Miuosha – „Pogrzeb” pojawiła się w sklepach w 2009 roku. Dwa lata później raper nagrał 3. autorski album – „Piąta strona świata”. Kolejna płyta pt. „Prosto przed siebie” miała premierę 20 października 2012 i odniosła spory sukces. Gościnnie wystąpił na niej m.in. Bisz, Pyskaty oraz W.E.N.A.

W 2015 ukazał się album z katowickiego koncertu w Sali NOSPR, na którym połączenie klasyki i hop-hopu, pokazało, że to tylko dwa pozornie niepasujących do siebie światy. Bohaterem koncertu był Miuosh i utwory z jego ostatnich płyt, przearanżowane jednak na klasyczną nutę. Odpowiedzialny za to był Jimek, czyli Radzimir Dębski, który razem z symfonikami katowickiej NOSPR stworzył nową hip-hopową jakość.

7 października premierę miał najnowszy album Miuosha „Ulice Bogów”, w całości wyprodukowany przez jednego producenta – Fleczera. Tym razem wśród gości nie znajdziemy nikogo z przedstawicieli sceny rapowej, usłyszymy natomiast formację The Voices, Kasię Golomską i… Budkę Suflera.

>>ZOBACZ TAKŻE: Miuosh na Street Art Festival 2013 (WIDEO)<<

Koncert startuje o 18:00. Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż)/38,5 zł (Eventim)/45zł (w dniu koncertu) do nabycia:
-w biurze klubu (Bratniak, p. 211) w godzinach 10:00-15:00
-w punktach sprzedaży eventim (Empik, Media Markt, Saturn)
-on-line (www.eventim.pl).

!WAŻNE! Przed wejściem do klubu konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości. Wstęp dla osób niepełnoletnich wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Prosimy również zapoznać się z dostępnym na stronie, regulaminem klubu.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

UWAGA: Weź udział w konkursie, odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na koncert w Kwadratowej!

Jak brzmi drugie imię Miuosha? 

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do soboty (7 listopada) do godziny 9.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MIUOSH X VIENIO X KWADRATOWA. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród wszystkich nadesłanych wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 7 października, do godziny 9.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

 

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.