MINI Granty Gdańsk się uczy

20 Gru

Wystartowała kolejna edycja MINI Grantów Gdańsk się uczy. W tyk roku ponownie uczniowie gdańskich szkół i przedszkoli mają okazję otrzymać finansowe wsparcie na realizację swoich edukacyjnych pomysłów. Pomysły można zgłaszać do 10 stycznia 2018.

Celem MINI Grantów jest zwiększenie udziału uczniów i nauczycieli w kreowaniu wydarzeń i inicjatyw edukacyjnych, których nie ma w standardowym programie nauczania. Projekt zakłada realizację takich działań jak warsztaty edukacyjne, prelekcje zaproszonych przez szkołę wyjątkowych gości, czy spacery z elementami nauki poprzez zabawę oraz wiele innych pomysłów, zaproponowanych przez wnioskodawców.

Jakie wsparcie?

Każdy projekt ma szansę na 500 zł dofinansowania. Zaplanowano sfinansowanie 44 projektów o łącznej wartości 22 000 zł. Nabór wniosków rozpoczął się 14 grudnia 2017 roku i potrwa do 10 stycznia 2018 roku (do godz. 16:00). Wyniki zostaną ogłoszone 19 stycznia 2018 roku. Zaś realizacja zwycięskich projektów odbędzie się od 22 do 28 stycznia 2018 roku. MINI Granty Gdańsk się uczy są skierowane do dzieci z przedszkola i młodzieży szkolnej, którzy we współpracy ze swoimi nauczycielami mogą stworzyć i zrealizować swój projekt.

Często takie działania to pierwsze kroki uczniów w realizacji własnych projektów. Zeszłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a pomysłowość wnioskodawców przekroczyła nasze oczekiwania – mówi Monika Orchowska z Fundacji Gdańskiej, koordynator projektu.

Zeszłoroczne inspiracje

W pierwszej edycji odbyły się m.in. takie projekty jak:

Escape room – zaginiony naukowiec – w ramach którego uczniowie w specjalnie zaaranżowanej sali rozwiązywali zagadki, by odnaleźć ukryty klucz i wydostać się z pomieszczenia,
świetlicowa mydlarnia – gdzie blisko 120 uczniów brało udział w tworzeniu mydła z domowych produktów, robiło kwadratowe bańki,
jestem z Gdańska – tańczę – rozwijam się – podczas wielu wizyt w szkołach, na salach gimnastycznych organizowane były taneczne flash mob, zaś z nagranego materiału powstał teledysk,
podróżowanie to nauka, to zabawa, to prawdziwy świat – czyli spotkanie z podróżniczą rodziną, która w rok podróży dookoła świata, zwiedziła 42 kraje. Spotkanie przepełnione było inspiracjami oraz pasją do zgłębiania ciekawości świata.

Mamy nadzieję, że obecna edycja przyniesie równie wiele ciekawych projektów, które wspólnie z Miastem Gdańsk będziemy mogli wesprzeć – dodaje Monika Orchowska.

Więcej informacji na: fundacjagdanska.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.