Międzynarodowy Crunch w Olivia Business Centre

17 Wrz

13 września na 34. piętrze budynku Star w Olivia Business Centre zebrali się wybitni urbaniści, otwierając międzynarodową dyskusję na temat programu zagospodarowania przestrzennego. Analizowali możliwości wykorzystania naturalnej wody przy pracy młyna i kuźni w Oliwie, z uwzględnieniem zmian klimatycznych oraz ukształtowania terenu i warunków hydrologicznych.

Projekt Crunch ma istotne znaczenie dla miasta – podkreślali eksperci. Prezentacje i badania pozwoliły wyciągnąć wnioski, które stanowią nową jakość dla tej części Gdańska. Warsztaty miały na celu wypracowanie wstępnych koncepcji na spójne, kompleksowe i zgodne z zasadami FWE Nexus zagospodarowanie obszaru Kuźni Wodnej i Młyna XIII.

OBC angażuje się w wiele wydarzeń. Międzynarodowe są dla nas szczególnie interesujące, gdyż wierzymy, że różnorodność pomysłów, które podczas takich spotkań powstają, przynoszą korzyść dla wszystkich – zarówno dla nas, jak i naszego sąsiedztwa oraz całego miasta, a są poparte doświadczeniami gości zdobywanymi na całym świecie. Dzisiejsze warsztaty praktyczne, których tematyka osadzona była tu w Oliwie, minęły w dobrej, twórczej atmosferze, a uczestnicy wykazali się kreatywnością. To, co warte także podkreślenia, to bliska i udana współpraca z Politechniką Gdańską – tłumaczyła Małgorzata Gwozd, dyrektor ds. personalnych w Olivia Business Centre.

FWE Nexus warsztat 1

W trwających dwa dni seminariach i warsztatach w ramach FWE Nexus Accelarates Innovation wzięli udział urbaniści Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii i Polski. Organizatorem konferencji było Laboratorium Inicjatyw Miejskich.

Fot.tyt. FWE Nexus warsztat 3.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.