Met Opera: Miłowanie z daleka (KONKURS)

6 Gru

W 9 kinach sieci Multikino zagości na żywo Metropolitan Opera z Nowego Jorku. W sobotę 10 grudnia widzowie zobaczą premierowo „Miłowanie z daleka” fińskiej kompozytorki Kaija Saariaho, trzecią transmisję sezonu 2016-17 z najsłynniejszej sceny operowej świata. Transmisja z polskimi napisami. Tradycyjnie mamy dla Was podwójne zaproszenia!

Sezon 2016–17 transmisji z cyklu „The Met: Live in HD” wystartował 8 października nową inscenizacją „Tristana i Izoldy” Richarda Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego i pod kierownictwem muzycznym Sir Simona Rattle’a. Była to druga w historii realizacja przygotowana wspólnie przez słynną nowojorską scenę i Teatr Wielki-Operę Narodową w Warszawie. Kolejną transmisją sezonu 2016–17 był „Don Giovanni”, a już w sobotę 10 grudnia na żywo z Nowego Jorku zapraszamy do Multikin w 9 miastach w Polsce na premierową transmisję opery „Miłowanie z daleka”!

Kaija Saariaho (1952–)
Miłowanie z daleka (L’Amour de loin)
Opera w 4 aktach
Libretto: Amin Maalouf

Premiera niniejszej inscenizacji The Metropolitan Opera: 1 grudnia 2016
Premiera sezonu / Po raz pierwszy w Met Opera

Transmisja przedstawienia:
10 grudnia 2016 (sobota)
Rozpoczęcie transmisji: 18:55

Susanna Mälkki dyrygent

Obsada:
Susanna Phillips jako Cleménce
Tamara Mumford jako Pielgrzym
Eric Owens jako Jaufré Rudel

Realizatorzy:
Robert Lepage reżyseria
Michael Curry scenografia i kostiumy
Kevin Adams światło
Lionel Arnould świetlne pejzaże

Fińska kompozytorka Kaija Saariaho cieszy się ogromnym uznaniem w świecie, polscy melomani mają w tym względzie dużo do nadrobienia. Jej opera „L’amour de loin” została po raz pierwszy pokazana na festiwalu w Salzburgu w 2000 roku, teraz pojawi się na operowej scenie Nowego Jorku. Premierę przygotowuje znakomity reżyser kanadyjski Robert Lepage, który chętnie posługuje się najnowszą techniką, w tym wizualizacjami 3D. Ważnym elementem inscenizacji mają być wstęgi światełek LED rozciągnięte nie tylko nad sceną, ale także nad kanałem orkiestry. Eric Owens wcieli się w postać rycerza poszukującego miłości, a Susanna Phillips w jego ukochaną, znajdująca się po drugiej stronie morza.

Przedstawienie za pośrednictwem okołoziemskiego satelity obejrzą widzowie 70 krajów, zgromadzeni w ponad 2000 kin, teatrów, oper i filharmonii. Na „The Met: Live in HD” sprzedano do tej pory ponad 20 milionów biletów.

11. sezon transmisji to 10 przedstawień na żywo ze sceny nowojorskiej The Metropolitan Opera, która tym razem zagra w swojej siedzibie łącznie 225 spektakli. Widzowie transmisji obejrzą 5 nowych inscenizacji (w tym jedno dzieło napisane w 2000 roku), 3 opery, których dotąd nie pokazywano w ramach cyklu, a także 2 wcześniej prezentowane, ale w nowej obsadzie.

Kierownictwo Met jak zwykle zaprosiło do współpracy najbardziej pożądanych śpiewaków świata. Nina Stemme, Plácido Domingo, Diana Damrau, Vittorio Grigolo, Kristine Opolais, Renée Fleming, Elīna Garanča, Simon Keenlyside, Sonya Yoncheva, Thomas Hampson, Anna Netrebko, Dmitri Hvorostovsky, Nadine Sierra, Alice Coote, Matthew Polenzani – to tylko początek imponującej listy. Za pulpitem staną uznani dyrygenci. Nie zabraknie oczywiście legendarnego Jamesa Levine’a, dyrektora muzycznego Met, który od tego sezonu będzie nosił tytuł honorowego dyrektora muzycznego Met, a jego poprzednie stanowisko obejmie Yannick Nézet-Séguin.

Realizatorzy transmisji tradycyjnie już zadbają o dodatkowe atrakcje: wywiady z artystami, wizyty za kulisami, w pracowniach teatralnych czy na próbach do kolejnych spektakli.

Sezon 2016–17 to kolejny ważny jubileusz. Tym razem zespół Met – założony w 1883 roku – będzie świętował 50-lecie swojej działalności w Lincoln Center. Pierwsze przedstawienie w nowym gmachu operowym Met dała w roku 1966.

Od czasu swej inauguracji w 2006 roku „The Metropolitan Opera: Live in HD” jest najpopularniejszym na świecie cyklem transmisji HD LIVE. Ryzyko, które podjęła nowojorska scena, przerodziło się w największy z możliwych sukces w dziedzinie kontentu alternatywnego dla kin.

O cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”

 

Teatr gwiazd
Nowojorska The Metropolitan Opera od początku swej działalności (1883) słynie nie tylko z występów doskonałych śpiewaków i dyrygentów, ale także z kreowania ich karier. Nic więc dziwnego, że każdy chce stanąć na jej scenie. O ten przywilej starali się najwięksi, z Marią Callas na czele. Od ponad 40 lat o muzyczny poziom Met dba charyzmatyczny James Levine, dyrygent, który poprowadził tu ponad 2.500 przedstawień. Od sezonu 2016–17 wpierać go będzie Yannick Nézet-Séguin.

Polacy w Met
Nasi najlepsi wokaliści – obecnie Mariusz Kwiecień, Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak, Artur Ruciński i Andrzej Dobber, a wcześniej Teresa Żylis-Gara, Małgorzata Walewska, Wiesław Ochman, Adam Didur, bracia Reszke czy wreszcie wyjątkowo ubóstwiana przez Amerykanów Marcelina Sembrich-Kochańska – występowali i wciąż występują na deskach tego teatru.

met

Podczas transmisji
Spektakle prezentowane są z polskimi napisami. Widzowie mają do dyspozycji również programy z obsadą i streszczeniem libretta pokazywanej opery. Podczas przerw w transmisji kamera zagląda za kulisy i na sale prób. Można też posłuchać wywiadów z artystami występującymi w przekazywanym na żywo przedstawieniu. Operatorzy śledzą także zmiany dekoracji, których dokonuje świetnie wyszkolona armia pracowników sceny – tego wszystkiego nie mogą zobaczyć widzowie zasiadający na widowni Met.
Przedstawienie trwa około 2 godzin i 35 minut (w tym 1 przerwa).

Dyrekcja Met uprzejmie informuje, że repertuar i obsady mogą ulec zmianie.

Opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez Met.

Transmisja w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround z polskimi napisami.

Transmisje z Metropolitan Opera zobaczymy w 9 kinach sieci Multikino:

Bydgoszcz
Gdańsk
Gdynia
Jaworzno
Olsztyn
Poznań Malta
Szczecin
Warszawa Złote Tarasy
Zabrze

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online.

Karnety tylko do nabycia w kasie kina. Karnety w sprzedaży do 10 grudnia 2016.

UWAGA! Ceny Biletów „Karnet” obowiązują tylko przy zakupie karnetu na 10-8 transmisji.

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób oraz bilety szkolne dla zorganizowanych grup szkolnych do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon.-pt. 9-17):

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie do Multikina!

                         Gdzie obecnie mieszka fińska kompozytorka Kaija Saariaho?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (9 grudnia) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MET OPERA. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 9 grudnia, do godz. 13:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety do Multikina.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.