„Love” Nadii Szagdaj (RECENZJA, KONKURS)

21 Lip

Od dobrego kryminału oczekujemy całkiem sporo. Liczymy na interesującą fabułę, wartką akcję i ciągłe zaskoczenie. Nie pogardzimy też kilkoma trupami i szerokim kręgiem podejrzanych. W kryminale musi się dziać! Dlatego to dość wymagający gatunek literacki. Choć zdawać by się mogło, że „pisać każdy może”, na pewno niewiele osób może mianować się autorami dobrych kryminałów. Przyznam się szczerze, że „Love” jest moim pierwszym spotkaniem z dorobkiem Nadii Szagdaj i śmiało mogę powiedzieć, że nie ostatnim. Zainteresowani? Jeśli tak, to weźcie udział w naszym konkursie i wygrajcie „Love”.

Główna bohaterka, Ina Fisher to kobieta po przejściach. Niedawno się rozwiodła, ale z byłym mężem wciąż wiążą ją niespłacone przez niego długi. Jest niespełnioną dziennikarką, która wciąż po cichu liczy, że prawdziwa kariera wciąż jeszcze przed nią. Póki co pisze artykuły dla prasy brukowej i jako autor-widmo jest odpowiedzialna za sukces wydawniczy autobiografii jednej z lokalnej celebrytek. Pewnego dnia dziewczyna budzi się dziwnie niespokojna, zaniepokojona niezrozumiałym snem zaczyna przeglądać w internecie kronikę policyjną. Tak trafia na informację o zaginięciu Agnieszki Rutkowskiej – koleżanki z liceum. Mimo, że dziewczyny nie przyjaźniły się, a nawet traktowały z niechęcią, Ina postanawia zaangażować się w jej poszukiwania. Zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli uda jej się ustalić, co stało się z zaginioną będzie miała szansę napisać artykuł życia.

Ina rozpoczyna więc własne śledztwo. To, co na początku miało być tylko zwykłym zdobyciem informacji do napisania tekstu, wciąga ją co raz bardziej. Krok po kroku zaczyna poznawać krąg osób, które w ostatnio czasie były związane z Agnieszką. W międzyczasie poznaje też funkcjonariusza policji, który prowadzi oficjalne poszukiwania. Razem z nim stara się rozwikłać zagadkę zniknięcia dawnej znajomej. Tworzy się między nimi dziwna relacja, oparta trochę na wzajemnej fascynacji, a trochę na rywalizacji, kto pierwszy więcej odkryje.

Razem z bohaterką, która zaczyna wszystkie siły angażować w rozwikłanie sprawy, zanurzamy się w mroczny świat zapomnianych dzielnic Wrocławia. Ina odkrywa też mroczną naturę samej Agnieszki, uświadamiając sobie tym samym, że nikomu z bliskich jej osób tak naprawdę nie zależy na jej odnalezieniu. Bohaterka zastanawia się już nie tylko nad tym, co stało się z zaginioną, ale też kim naprawdę była.

Największym atutem książki jest jej szybkie tempo, czytelnik nie nudzi się i razem z bohaterką odkrywa kolejne karty tajemniczej układanki. Mimo wartkiej akcji, fabuła nie jest zbyt skomplikowana, nie musimy przekopywać się przez miliony znaczeń, zależności czy układów. W książce dzieje się sporo, ale nie mamy wrażenia mętliku w głowie, co moim zdaniem jest mocną stroną powieści, która jest świetną propozycją wakacyjnej lektury. Sporo w niej zaskakujących momentów, co sprawia, że można ją przeczytać właściwie w jeden wieczór.

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie i wygraj książkę „Love” Nadii Szagdaj.

                                         Kim z wykształcenia jest autorka książki?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (28 lipca) do godziny 14.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – LOVE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 28 lipca, do godziny 14.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytanie.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodą w konkursie jest książka Nadii Szagdaj „Love”, sponsorowana przez Wydawnictwo „Bukowy Las”.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.