„Król swingu” w Ergo Arenie (KONKURS)

10 Paź

21 października do Ergo Areny zawita musical „Król Swingu” z udziałem Macieja Stuhra, Kuby Badacha, Sonii Bohosiewicz i Natalii Rybickiej. Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są płyty ze ścieżką dźwiękową i filmem „Excentrycy”.

Musical Król swingu powstał na fali olbrzymiego sukcesu i popularności filmu Jerzego Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, który miał premierę 15 stycznia 2016 r. Obraz otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W musicalu w rolach głównych występują znani z filmu Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka, do których dołączyli Kuba Badach, Wojciech Paszkowski i Grzegorz Pierczyński. To znakomita propozycja na spędzenie wieczoru zarówno dla fanów “Excentryków”, jak i dla tych, którzy oglądanie filmu mają wciąż przed sobą!

Król swingu podczas wiosennej trasy po Polsce został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Po wakacyjnej przerwie powraca na deski sceniczne gwarantując widzom ponad półtorej godziny niezapomnianej rozrywki z największymi przebojami swingu i jazzu, w wykonaniu plejady polskich gwiazd kina i telewizji. Artyści, którzy pojawiają się na scenie zapewniają prawdziwą ucztę dla oka i ucha. Co więcej, muzykę na żywo – interpretacje kultowych utworów Glenna Millera, Duke’a Ellingtona czy Cole’a Portera wykonuje orkiestra Big Collective Band pod dyrekcją wybitnego jazzmana Wiesława Pieregorólki, w składzie obejmującym czołówkę polskiej sceny jazzowej. Publiczność Gdańska, Płocka i Bydgoszczy usłyszy interpretacje kultowych utworów, m.in.: On the Sunny Side of the Street, Chattanooga Choo Choo, czy I’ve Got You Under My Skin.

Fabuła musicalu inspirowana jest historią filmową. Oto “król swingu” Fabian Apanowicz (w tej roli Maciej Stuhr) wraca po latach do Polski z Wielkiej Brytanii i w Ciechocinku, gdzie mieszka jego siostra (Sonia Bohosiewicz), próbuje stworzyć swingowy big band. Pierwszą osobą, jaką udaje mu się pozyskać do współpracy jest Stypa (Kuba Badach) – przedwojenny trębacz, który po wojnie pracuje jako milicjant. Wkrótce Apanowicz nawiązuje też romans z Modestą Nowak – nauczycielką angielskiego o pięknym głosie (Natalia Rybicka). Nowe przedsięwzięcie jest tymczasem bacznie obserwowane przez milicję (w role funkcjonariuszy wcielili się Wojciech Paszkowski i Grzegorz Pierczyński).

Król swingu to spektakl dla miłośników dobrej muzyki i teatru. Choreografię nawiązującą do lat 50. XX wieku, specjalnie na potrzeby musicalu stworzyła Agnieszka Brańska, na co dzień związana z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie pracowała m.in. przy spektaklach Deszczowa piosenka oraz Mamma Mia!. Scenografię przygotował Mariusz Napierała. Za reżyserię odpowiada Sebastian Gonciarz, twórca sukcesu musicalu Mamma Mia!

Bilety do nabycia: www.ebilet.pl/teatr/musicale/krol-swingu/.

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj gadżety związane z filmem „Excentrycy”!

                                     Kto jest twórcą muzyki do filmu „Excentrycy”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (19 października) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KRÓL SWINGU. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi. Wyjątkowo również prosimy o podanie adresu pocztowego!

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 19 października, do godziny 10.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są gadżety związane z filmem „Excentrycy”, ufundowane przez sponsora – spółkę AGORA S.A.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.