Król Lear na dużym ekranie (KONKURS)

9 Cze

British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają 17 czerwca na pokazy sztuki Szekspira pt. „King Lear”. Weź udział w naszym konkursie i zobacz w Multikinie spektakl w reżyserii Sama Mendesa z Simonem Russellem Bealem w roli tytułowej.

17 czerwca o godzinie 18.00 w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnych pokazach spektaklu zarejestrowanego w ramach projektu National Theatre Live. „King Lear” to opowieść władcy mitycznej Brytanii, który dożywszy starości postanawia podzielić swoje królestwo między trzy córki. Zanim to jednak nastąpi król żąda, by córki wyznały mu, jak bardzo go kochają. Dwie starsze siostry pochlebstwami oczarowują króla. Najmłodsza, Kordelia, która kocha prawdziwie, nie mówi ojcu nic. Zostaje więc wydziedziczona i wyklęta. Goneryla i Regana, choć otrzymały swoje części królestwa, nie zamierzają jednak opiekować się starym ojcem.

Za reżyserię słynnej tragedii Szekspira odpowiada zdobywca Oscara – Sam Mendes (James Bond: Skyfall, American Beauty). W roli tytułowej doskonały Simon Russel Beale, uznany przez gazetę The Independent za najlepszego aktora teatralnego swojego pokolenia.

Czas trwania spektaklu wynosi ok. 220 min. Pokaz w wersji oryginalnej w jakości High Definition z polskimi napisami. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy – uczniowie i studenci z ważną legitymacją, seniorzy), 30 zł (bilet dla grup powyżej 15 os.). Bilety grupowe dostępne u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9-17).

kinglearplakat

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie i zobacz spektakl na dużym ekranie!

Z którego roku pochodzi ekranizacja tragedii „Król Lear” w reżyserii Petera Brooka?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (13 czerwca) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KING LEAR. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych poprawnych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 13 czerwca, do godziny 11.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.