Koncerty w sopockiej muszli

13 Cze

W najbliższy weekend PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na koncerty na sopockim molo (w muszli koncertowej). Wstęp wolny! Start od godz. 16:00.

17 czerwca 2017 odbędzie się koncert Akademii Rocka New Drum School wieńczący rok szkolny 2016/2017.

Uczniowie Akademii Rocka, przez ostatnie miesiące, intensywnie pracowali nad repertuarem koncertu. Pod okiem nauczycieli przygotowali sporo utworów w ciekawych aranżacjach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można posłuchać znanych i dobrym utworów. Ciekawostką będzie pokaz basistów, którzy przeniosą was w świat gitary basowej, grając kompozycję na 4 gitary basowe.

W koncercie weźmie udział ponad 50 uczniów Akademii Rocka. W czasie występu będzie można posłuchać pełnego przekroju stylistycznego m.in.: Tool, AC/DC, James Bay, Ed Sheeran, Pearl Jam, Bill Withers, Guns N’Roses, Sting, The White Stripes, Michael Jackson, Brodka, Mela Koteluk.

Koncert poprowadzi Mateusz Rybicki – gitarzysta zespołu Chassis, a także nauczyciel Akademii Rocka. W trakcie koncertu wręczenie dyplomów dla wszystkich uczniów Akademii Rocka.

18 czerwca (niedziela), godz. 16:00

16:00 Tomasz Chyła Quintet (jazz)
17:30 Sopocka Orkiestra Promenadowa (muzyka klasyczna)

Trójmiejski zespół jazzowy Tomasz Chyła Quintet – zwycięzca 40. Międzynarodowego Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” w Krakowie w ramach trasy koncertowej z debiutancką płytą „Eternal Entropy” zawita także na Molo w Sopocie.

Liderem zespołu jest skrzypek – Tomasz Chyła. On również odpowiada za większość kompozycji . Muzyka zespołu odwołuje się do mainstreamowego jazzu, ale jest podszyta młodzieńczą energią i werwą. Materiał na „Eternal Entropy” zachwyca lekkością, a jednocześnie szlachetnym rysem kompozycji. Zespół gra czujnie i błyskotliwie zaaranżowane kompozycje momentami zahaczając o folk. Kwintet pozwala się ponieść w rejony szerokiej improwizacji oraz pokazuje młodzieńczą buńczuczność. To muzyka wyrazista, zagrana przez artystów, którzy doskonale poruszają się po szerokim spektrum stylistyki jazzowej. Potrafią zabrzmieć romantycznie, ale jednocześnie treściwie i dobitnie, podkreślając swój charakter. A jeśli spojrzeć na tytuł debiutanckiego albumu – „Eternal Entropy” – to określenie stopnia nieuporządkowania stanu należy rozumieć wyłącznie jako wciąż ewoluujący, zbierający różne inspiracje i otwarty na pomysły zespół. Członkowie formacji to młodzi muzycy jazzowi, silnie związani z trójmiejskim środowiskiem muzycznym, grający w takich zespołach jak Algorhythm, Kamil Piotrowicz Quintet, Inner Out czy Jerzy Małek Group.

Tomasz Chyła –skrzypce
Piotr Chęcki – saksofon
Krzysztof Słomkowski – kontrabas
Sławomir Koryzno – perkusja
Szymon Burnos – fortepian

Sopocka Orkiestra Promenadowa
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza – muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową: arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

Wstęp wolny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.