Koncerty Cordova. Gramy dla fundacji „Twoja Pasja”

28 Kwi

Koncerty Cordova zagrają dziś dla fundacji Twoja Pasja. Koncert odbędzie się w klubie „Mechaniczna Pomarańcza” ((ul. Do Studzienki 61, Gdańsk). Start: godz. 18:00.

Młodzi, ambitni ludzie i znakomity pomysł – nic więcej nie jest potrzebne do stworzenia udanego projektu. Tak też powstały Koncerty Cordova – grupa składająca się z kilku osób, których pomysłem na pomaganie jest organizacja koncertów charytatywnych. – Dzięki swojej działalności nie tylko zbieramy fundusze na leczenie dla potrzebujących, ale także zmieniamy postrzeganie słowa „pomoc” wśród młodych ludzi. Chcemy, aby nie kojarzyli oni wsparcia potrzebujących z popularnym „wrzuć Pan do puszki” czy też „wyśli sms-a o treści”, ale z dobrą zabawą, którą dostarczają nasze wydarzenia mówią organizatorzy. I dodają: – Tym razem zagramy dla fundacji „Twoja Pasja”, której działalność opiera się przede wszystkim na terapii poprzez sztukę, traktując taniec jako platformę porozumienia. Beneficjenci to dzieci i młodzież w wieku od 5 do 26 lat z trudnych środowisk wychowawczych. Jak opiekunowie sami przyznają, z początku brakuje zainteresowania ze strony dzieci, jednakże pracując z nimi, znajdują w nich ogromny potencjał i, używając sztuki, otwierają przed nimi drogę w celu znalezienia własnego powołania.

Wejście na koncert kosztuje zaledwie 7 złotych. Dodatkowo podczas trwania koncertu będzie można zakupić losy na loterię, w której będzie można wygrać specjalną nagrodę-niespodziankę, która zostanie ujawniona kilka dni przed koncertem na oficjalnym fanpage’u „Koncerty Cordova”. 

Całość zgromadzonych środków zostanie przeznaczona na wsparcie świetlicy na warszawskiej Pradze, która została otwarta w porozumieniu z fundacją. Jest to miejsce o wymiarach ponad stu metrów kwadratowych, gdzie znajduje się m.in.: sala taneczna, studio nagrań, profesjonalna pracowania malarska, kuchnia i jadania.

Bawić będziemy się przy muzyce młodych, ale jakże zdolnych, artystów, którzy zgodzili się charytatywnie wystąpić przed trójmiejską publicznością: 

Granny’s Tricky Jam Jar – nowy twór sceny trójmiejskiej krążący wokół funku, soulu, bluesa, rocka, a nawet hip-hopu. Nie boją się eksperymentować mieszając wszystko w słoiku po dżemie, z którego karmią odbiorców.

The Drunkers (specjalnie zaproszeni z Torunia).  Nazywamy się The Drunkers. W skład naszej grupy wchodzą trzy osoby – Michał, Dominika i Paula. Śpiewamy razem od dwóch lat. Jesteśmy z Ciechocinka. Mamy swój kanał na YouTube i wstawiamy na niego covery. Poza tym tworzymy też własne utwory. Swoją przyszłość wiążemy z muzyką, bo do niczego innego się nie nadajemy. Prywatnie za sobą nie przepadamy a nasze próby zawszę kończą się kłótnią (przyp.: opis oczywiście z nutką ironii  mówią o sobie członkowie zespołu.

Acoustic Deformation to akustyczny duet działający już od ponad dwóch lat. – Gramy swoje aranżacje znanych utworów, a także własne, autorskie kompozycje. Ciężko nasz zaszufladkować w jednym gatunku, ze względu na dużą różnorodność repertuaru, jednak ogólnie można nasze wykonania określić jako acoustic rock. W naszej muzyce można znaleźć inspiracje takimi artystami jak np. Ed Sheeran (akustyczne ballady) oraz Jack White (mocniejsze elementy brzmieniowe). Skład: Magdalena Nowak i Patryk Listewnik – informują muzycy.

TvventyFive to młode trio składające sie z dwóch żeńskich głosów, którym akompaniuje gitara akustyczna ale na  koncercie wyjątkowo zagrają dla Was w duecie. Na wokalu Agnieszka Chetkowska, a na gitarze Tymoteusz Kalich.

Dodatkowo wystąpią: Nikola Nerc w duetach z Kacprem Polaczykiem i Janem Bogdziewiczem oraz Jarosław Jaśkiewicz.

                                    >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.