Komety wystapią w Gdyni

10 Mar

Warszawskie trio Komety wyrusza w trasę koncertową. Zespół odwiedzi Gdynię 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. Grupa wystąpi w klubie Ucho, a na scenie towarzyszyć jej będą formacje The Esthetics i Radioaktywny Świat. Start: godzina 19.30. 

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii – Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002.

Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się debiutancki mini-album „Komety” z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly.

Na „Via Ardiente”, uważanej przez wielu fanów za najsmutniejszą płytę Komet, znalazły się takie evergreeny jak „Bezsenne noce” i „To samo miejsce”. Ceniona „Akcja V1” przyniosła piosenkę „Spotkajmy się pod koniec sierpnia”, jeden najpiękniejszych polskich utworów inspirowanych twórczością The Smiths. W 2014 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu zatytułowana „Paso Fino”.

Radioaktywny Świat to zespół, który czerpie z różnych nurtów muzyki, głównie z rocka alternatywnego. Na czele składu stoi Gośka Andrzejewska – atomowa wokalistka. Pozostali członkowie to: Karol (skrzypce), Wojtek (gitara), Maro (bas) i Iwo (perkusja). Grupa wydała do tej pory dwie EPki – „Radioaktywny Świat” w 2012 i „Fukushima moja miłość” w 2013. Radioaktywni zagrali liczne koncerty w całej Polsce, supportowali Kult, The Analogs, Brylewski & Lipiński, Komety, Strachy na Lachy, Farben Lehre, Elektryczne Gitary, DAAB, Maleo Reggae Rockers, Zabili mi Żółwia i pojawiali się na imprezach takich jak Juwenalia UW, Oldschool Fest i Dni Ursynowa. W sierpniu 2013 zespół wystąpił na Festiwalu FAMA w Świnoujściu, gdzie zdobył wyróżnienie.

The Esthetics to świeży gdyński oddech na spoconym karku polskiej estrady. Dwie gitary, szorstki bas, energiczna perkusja i wpadające w ucho melodie w połączeniu z garażowym brudem, dające całkiem przyjemną namiastkę przebojowości w surfpopowej konwencji. W dużej mierze inspirują się muzyką z lat 60′, szczególnie zespołami grających surfrocka.

Źródło: Materiały prasowe.

Bilety do nabycia w kasie klubu lub za pośrednictwem strony internetowej w następujących cenach: 20 zł przedsprzedaż oraz 30 zł w dniu koncertu.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.