Katamaran z misją społeczną przypłynie do Gdańska

27 Lip

W sobotę 30 lipca do Gdańsku przypłynie katamaran „Lover”, na pokładzie którego realizowany jest projekt Sails of the Spirit. Załogę składającą się z żeglarzy i osób niepełnosprawnych przywitają przedstawiciele władz Miasta. Uczestnicy rejsu zapraszać będą gdańszczan do udziału w Pierwszym Światowym Kongresie Osób Niepełnosprawnych w Jekaterynburgu.

Katamaran „Lover” z uczestnikami Sails of the Spirit zacumuje w Narodowym Centrum Żeglarstwa. Z załogą realizującą projekt dotyczący osób niepełnosprawnych spotkają się Ewa Kamińska Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Piotr Olech zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego.Projekt Sails of the Spirit (SOFS) to inicjatywa, która integruje żeglarzy i osób niepełnosprawne. Załogą dowodzi kapitan Uldis MEŽULIS, a wspierają ją żeglarze łotewskiego klubu Auda . Jak mówią organizatorzy: – Każdy rejs to okazja do integracji i współpracy na polu działań społecznych.

W ciągu dwunastu edycji projektu udział w nim wzięli przedstawiciele ponad 10 krajów. Celem projektu jest pomoc osobom niepełnosprawnym zaangażować się w integrację międzynarodowego środowiska osób niepełnosprawnych, która ma rozwijać i wzmacniać więzi społeczno–kulturalne i biznesowe.

Tegoroczny rejs rozpoczął się 1 lipca w Petersburgu w Rosji i zakończy się 23 sierpnia w Paryżu. W trakcie podróży załoga odwiedzi: Finlandię, Szwecję, Łotwę, Litwę, Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię i Francję, gdzie będzie ostatni przystanek na trasie.
Wyprawa Sails of the Spirit poświęcona jest podniesieniu świadomości społeczeństwa w kwestii problemów z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne. Podczas postoju w portach prowadzone będą też działania promocyjne podczas, których załoga zapraszać będzie do udziału w Pierwszym Światowym Kongresie Osób Niepełnsprawnych w Jekaterynburgu w 2017 roku.

Więcej informacji o projekcie oraz o trasie rejsu na oficjalnej stronie internetowej projektu: extrability.org/en/sails-spirit-2016-to-begin/.

Fot.tyt.: SOFTS. Załoga katamaranu Lover.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.