Jak spędzić weekend w Gdyni

23 Wrz

Pierwszy jesienny weekend w Gdyni zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Trwa 41. Festiwal Filmowy, w którym o zwycięstwo i Złote Lwy ubiega się aż 16 produkcji. Na miłośników kina czekają projekcje filmowe, spotkania i wykłady. Weekendowe atrakcje przygotowano również dla tych, którzy ponad dobre kino cenią sobie sztukę kulinarną, z którą można będzie obcować podczas II edycji Święta Hal Targowych oraz „Darów Ziemi”.

PIĄTEK

41. Festiwal Filmowy w Gdyni
W Gdyni trwa 41. Festiwal Filmowy. W konkursie głównym o zwycięstwo i Złote Lwy ubiega się łącznie 16 produkcji, w tym „Królewicz Olch” w reżyserii Kuby Czekaja. Jak co roku pałacem festiwalowym jest Teatr Muzyczny, projekcje odbywają się również w Gdyńskim Centrum Filmowym, Multikinie i kinie Helios. Do soboty włącznie festiwalowym życiem tętnić będzie także plac Grunwaldzki. Szczegóły: www.festiwalgdynia.pl/program/program_festiwalu

Dary Ziemi – targi, kiermasz, piknik
Od piątku do niedzieli 23-25 września tradycyjnie plenerowy piknik rodzinny „Dary Ziemi” organizowany na gdyńskich Kolibkach przywita jesień. Jest to okazja do zaopatrzenia spiżarni w domowej roboty przetwory, ciasta, chleby i inne przysmaki.
Tym razem w centrum kulinarnego zainteresowania znajdą się tradycyjne smaki i klimaty regionu Wielkopolski. Na trzech przylegających do siebie polanach zostaną zlokalizowane stoiska wystawców oraz miejsca przygotowane z myślą o dodatkowych atrakcjach.

Klub Filmowy zaprasza na Polską 1
Klub Filmowy w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza na dwa filmy w dniach:
23 – 25 września, godz. 18:00 – „Kamper”
23 – 25 września, godz. 20:15 – „Julieta”

SOBOTA

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF
Po emocjach Festiwalu Filmowego w Gdyni Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego od soboty zaprasza na nowe filmy.
Aktualny repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. W budynku przy Placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko oraz filmowa kawiarenka FaBuła.

 

II Święto Hal Targowych w Gdyni
W sobotę 24 września w godz. 9.00-16.00 odbędzie się II edycja Święta Hal Targowych, wydarzenia, którego sercem będzie zespół modernistycznych, miejskich hal targowych przy ulicy Wójta Radtkego 36-40, zaś głównymi bohaterami staną się kupcy miejscy oraz ich główni klienci, czyli mieszkańcy Gdyni. Motywami przewodnimi tegorocznego święta hal są obchody 90-lecia miasta Gdyni, a także edukacja kulinarna głównie pod znakiem „slow food” oraz promocji zdrowego stylu życia. W ramach programu tegorocznego święta przygotowano bogaty program atrakcji oraz działań bezpośrednio angażujących uczestników wydarzenia.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_116092.html

Kawiarnia Caffe Anioł poleca
Caffe Anioł Kamienica pod Pomuchlem, Gdynia, ul. Kilińskiego 6, zaprasza w sobotę 24 września o godz. 19.00, recital „Bel Canto – włoska sztuka śpiewu”.

Chór „Zawisza Czarny”
W sobotę 24 września, o godz. 15.00, wypłynie z Nabrzeża Prezydenta przy Skwerze Kościuszki, na pokładzie żaglowca s/y „Zawisza Czarny” męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”.Śpiewający, gdyńscy żeglarze zamierzają w swoim corocznym rejsie szantowym odwiedzić jedno z miast partnerskich Gdyni – łotewską Lipawę, gdzie w niedzielę wieczorem wystąpią z koncertem. To jedyny na świecie chór żeglujący. Zgodnie z tradycją prace na pokładzie statku wykonywane są przez tę załogę „śpiewająco”, czyli w rytm odpowiednich szant, odśpiewywanych w trakcie manewrów. Będzie je można w sobotę usłyszeć w naturalnej scenerii gdyńskiego portu.

Planszogranie z Treflersami w Gdynia InfoBox
W sobotę 24 września, na I piętrze budynku Gdynia InfoBox będzie okazja zagrać w swoje ulubione planszówki. 5 Sekund, Santiago, Ego, Kolejka, Słudzy ciemności i wiele innych, będą dostępne już od godziny 14.00. Wstęp, oczywiście wolny!

Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Jak zawsze w sobotę o godzinie 9.00 odbędzie się 5 kilometrowy bieg wyruszający z Bulwaru Nadmorskiego. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront
Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty zaprasza co sobotę w godz. 10.00 – 15.00 do Centrum Gdynia Waterfront.

Koncert Chóru Kameralnego
Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka, Chór Akademii Morskiej w Gdyni, Akademia Morska w Gdyni zapraszają na koncert pod tytułem „CANTABO DOMINO – Śpiewajmy Panu!” w wykonaniu Chóru Kameralnego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu pod dyrekcją Beaty Szymańskiej. Koncert odbędzie się w sobotę 24 września o godzinie 18.30 w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni. W programie będzie można usłyszeć zarówno utwory muzyki sakralnej, jak i ludowej z różnych stron świata.

Teatr na Darze Pomorza
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza w weekend 24 i 25 września o godz. 20.00 na Dar Pomorza na spektakl „Żółta łódź podwodna” Pawła Huellego w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Opowieść o Polly i Molly, fankach Beatlesów, które w czasach młodości wyruszały za zespołem w trasy koncertowe. Czy ich wspomnienia pomogą rozwikłać tajemnicę sukcesu Beatlesów, rozpadu zespołu i jednej z największych zbrodni w branży muzycznej – zabójstwa Lennona?

NIEDZIELA

Światowy Dzień Serca
To wielkie święto sportu, zdrowia i rekreacji. Na osoby w każdym wieku czekać będą liczne bezpłatne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowanych zostanie wiele zabaw festynowych, zaś na starszych czekać będą zajęcia ruchowe oraz specjalne stanowiska medyczne, gdzie będzie można się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia. Początek w niedzielę o godz 10.00, Park Rady Europy, Aleja Topolowa. Światowy Dzień Serca ma na celu zachęcenie wszystkich mieszkańców Gdyni oraz sąsiadów z całego Trójmiasta do dbania o swoje zdrowie, udzielić informacji, gdzie i jak często powinno się wykonywać badania, a także namówić do profilaktyki w postaci aktywności fizycznej na poziomie sportu kwalifikowanego w klubach sportowych, jak również form rekreacyjnych, które są dostępne dla każdego, niezależnie od doświadczenia sportowego, czy wieku. Podczas Światowego Dnia Serca zapraszamy do mammobusa gdzie odbędą się bezpłatne badania, w ramach usług firmy Luxmed która realizuje dwa rodzaje badań. Szczegóły: gdyniasport.pl/events/swiatowy-dzien-serca-2016/

Zabawy pod żaglami
Zapraszamy najmłodszych gdynian na imprezę pn. „Zabawy pod żaglami” organizowaną w ramach programu edukacyjnego Gdynia na fali. Impreza odbędzie się w niedzielę 25 września w godzinach 10.00 – 15.00 przy Alei Topolowej w Gdyni.
Na uczestników czekać będą liczne atrakcje, takie jak:
Malowanie żagli
Składanie żaglówek
Zabawy sportowe
Gry edukacyjne
Konsultacje i porady szkółek żeglarskich
Konkursy z nagrodami

Vistal Gdynia – UKS PCM Kościerzyna
W niedzielę 25 września o godzinie 16.00 na Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu odbędzie się mecz piłki ręcznej. Vistal Gdynia zagra z drużyną UKS PCM Kościerzyna.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.