Jak Gdynia ugryzie Kapuścińskiego?

5 Mar

„Epitafium dla władzy” to tytuł nowego spektaklu Teatru Gdynia Główna, którego scenariusz inspirowany był myślą zawartą w utworze „Cesarz” autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego. Premierę zaplanowano na 7 i 8 marca.

Ryszard Kapuściński – współczesna ikona literatury faktu, mistrz reportażu, który nadał mu wymiar literacki. Jedno z jego najbardziej znanych dzieł „Cesarz” – stało się inspiracją do podjęcia teatralnego dialogu z zawartą w nim myślą.

Spektakl zatytułowany „Epitafium dla władzy” stanowi ogromne, wielopoziomowe wyzwanie – adaptacyjne, reżyserskie, aktorskie. To uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy, niezwykle rzadko przenoszona na scenę, zadaje pytania, na które odpowiedzi udzielają nieliczni, a uchyla się od niej zbyt wielu. – zachęca Grzegorz Kujawiński z Teatru Gdynia Główna.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Ewa Ignaczak. W obsadzie znaleźli się Łukasz Dobrowolski, Wojciech Jaworski i Piotr Srebrowski. Premierowe spektakle zaprezentowane zostaną 7 i 8 marca o godzinie 19.00. Kolejne prezentacje odbędą się 9, 14 i 15 marca oraz 5 kwietnia.

epitafium

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.