„Impresjoniści” – wystawa na kinowym ekranie (KONKURS)

18 Lip

„Wystawa na ekranie” (Exhibition on Screen) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD będą pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. 20 lipca Multikino pokaże wystawę, która zgromadziła dzieła impresjonistów w Musée du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art. Mamy dla Was bilety! 

Choć początkowo słowo „impresjoniści” było określeniem pejoratywnym, dziś prace Cézanne’a, Moneta, Degasa i innych członków tego prądu w sztuce warte są dziesiątki milionów dolarów. Ale kim naprawdę byli? Dlaczego i jak malowali? Co sprawia, że od tak dawna budzą podziw?

Aby pomóc odpowiedzieć na te pytania, twórcom filmu zapewniono dostęp do nowej wielkiej wystawy, która koncentruje się wokół osoby Paula Durand-Ruela – dziewiętnastowiecznego kolekcjonera sztuki, zdeklarowanego orędownika impresjonizmu. Ta wyczekiwana wystawa jest chyba najwszechstronniejszą wystawą impresjonistów, jaka odbyła się do tej pory.

Dzięki odważnej decyzji, by wystawić impresjonistów w Nowym Jorku w 1886 roku, Durand-Ruel przedstawił oświeconym bogatym Amerykanom nowoczesne malarstwo francuskie. W ten sposób nie tylko wypełnił wielkie amerykańskie galerie arcydziełami impresjonistów, ale również utrzymał impresjonizm przy życiu, gdy ten stanął w obliczu całkowitej klęski. Film prezentuje dzieła zgromadzone w Musée du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art.

LCD-pion-Impresjonisci

Cykl „Wystawa na ekranie” (Exhibition on Screen) przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata. Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty
w galerii czy w muzeum. W ramach cyklu Multikino pokaże również wystawy: „Rembrandt”, „Vincent van Gogh” oraz „Dziewczyna z perłą”.

Wystawę, która zgromadziła dzieła impresjonistów w Musée du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art, widzowie Multikina mają okazję zobaczyć 20 lipca o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź Silver Screen, Olsztyn, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Zabrze.

Bilety do nabycia w kasach kin i za pośrednictwem strony internetowej w następujących cenach: 35 zł (bilet normalny), 30 zł (bilet ulgowy dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz seniorów, ulgowy z kuponem z magazynu Sens), 25 zł (bilet grupowy dla grup zorganizowanych powyżej 15 os.).

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9-17): 

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14; tel.: 58 765 93 24, tel. kom.: +48 502 555 736

Multikino Gdynia, ul. Waszyngtona 21, tel.: 58 765 96 24, tel. kom.: +48 513 111 858

Multikino Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63, tel.: 58 765 94 24, tel. Kom.: +48 513 111 984

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz wystawy w Multikinie w Gdańsku!

Co w początkowym okresie kariery artystycznej Claude Moneta stanowiło główne źródło jego dochodów?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (20 lipca) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – IMPRESJONIŚCI. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych, poprawnych odpowiedzi. Przypominamy, że seanse w ramach Kina na Obcasach przeznaczone są wyłącznie dla pań.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 20 lipca, do godziny 10.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.