Hackerspace Game Jam (PATRONAT)

24 Sty

W dniach 26-28.01 w C200 Office w Gdańsku odbędzie się Hacker Game Jam, który organizowany jest w ramach imprezy Global Game Jam. Jest ona corocznym, międzynarodowym wydarzeniem organizowanym w ponad 500 miastach jednocześnie, również na terenie Polski. Trwa ono przez cały weekend, w trakcie którego twórcy gier komputerowych zbierają się w wyznaczonych lokacjach, aby rywalizować, tworząc nowe tytuły oparte o jedną wspólną tematykę, którą poznają dopiero na rozpoczęciu maratonu.

Od momentu poznania tematu uczestnicy mają 48 godzin, aby od podstaw – w 3- do 5-osobowych zespołach – stworzyć nowe gry komputerowe. Drużyny składają się z programistów, grafików, muzyków oraz innych specjalistów, którzy swoimi umiejętnościami są w stanie wspomóc ostateczne dzieło.

Tegoroczna edycja odbywa się w C200 Office (Gdańsk, ul. Wojska Polskiego 41) – zrewitalizowanym biurowcu, który przez wiele lat służył Stoczni Północnej. Powstała po modernizacji budynku wyjątkowa przestrzeń biurowa jest przykładem połączenia najnowocześniejszych rozwiązań z poszanowaniem dziedzictwa kulturowego miasta.

Uczestnicy będą mogli spędzić tam cały weekend, tworząc zarówno w dzień, jak i w nocy. Niejedna osoba decyduje się podczas całego wydarzenia na tylko kilka godzin snu, aby być w stanie zbudować jak największy tytuł.

Dzięki sponsorowi głównemu wydarzenia, firmie BoomBit, uczestnicy będą mieli zagwarantowane – oprócz nagród i gadżetów – również pełne wyżywienie oraz nieograniczone ilości kawy, które pomogą im przetrwać to niemałe wyzwanie.

BoomBit to mająca swoją główną siedzibę w Gdańsku międzynarodowa firma, tworząca gry na telefony komórkowe (iOS i Android). Produkowane przez nią tytuły są regularnie pobierane i pozytywnie oceniane przez miliony użytkowników na całym świecie. Wśród największych hitów spółki znajdują się tytuły takie jak Build a Bridge, Tiny Gladiators czy Dancing Line. BoomBit nieustannie myśli o dalszych perspektywach rozwoju, stawiając na innowacyjność i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom rynku i klientów.

Po upływie regulaminowego czasu rozpoczyna się trzygodzinna zabawa, podczas której wszystkie zespoły testują wzajemnie swoje gry i wybierają ich zdaniem najciekawsze i najoryginalniejsze dzieła. Całość kończy się liczeniem głosów i wyborem trzech najlepszych gier trójmiejskiej edycji Game Jamu.

                              >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Gdańska edycja Global Game Jam organizowana jest pod szyldem Hackerspace, trójmiejskiej społeczności programistów i technologów. W liczbach będzie to:

• 100 uczestników,
• 48h tworzenia gier,
• 3- do 5-osobowe zespoły,
• pula nagród o wartości 6000 zł,
• ponad 20 zupełnie nowych gier opartych o jedną tematykę.

Dodatkową atrakcją będzie obecność stowarzyszenia Retrokomp, miłośników starej elektroniki i techniki. Na przygotowanym stanowisku uczestnicy będą mogli odprężyć się, grając w tytuły, które dobrze pamiętają z dawnych lat oraz porozmawiać z osobami, które z czystej pasji dalej tworzą gry na konsole z lat 80 i 90.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.