Gra miejska: Śladami Kwiatkowskiego po Gdyni

13 Gru

Grę miejską z odnajdywaniem śladów oraz historii związanych z Eugeniuszem Kwiatkowskim w Gdyni przygotował Parlament Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, z okazji 130. rocznicy urodzin wicepremiera. Odbędzie się ona w wigilię urodzin Eugeniusza Kwiatkowskiego, 29 grudnia 2018 r. w godz. 11:00-14:00. 

Do gry miejskiej „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego”, upamiętniającej budowniczego portu i miasta, zaproszeni są mieszkańcy i miłośnicy Gdyni oraz wszyscy chętni niezależnie od wieku. Zabawa o charakterze detektywistyczno-historycznym będzie polegała na znalezieniu z pomocą specjalnych kart-map i rozwiązywaniu zagadek rozmieszczonych w Gdyni Śródmieściu. Wskazówek będą również udzielali statyści, przebrani w stroje z epoki. Na uczestników gry miejskiej czekają atrakcyjne nagrody. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy przewidzieli 150 miejsc dla uczestników. O udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń, które należy nadsyłać do 20 grudnia na adres: kwiatkowski@wsaib.pl.

Weekend z Kwiatkowskim to także uroczystości pod pomnikiem przy ul. 10 Lutego 16, które odbędą się 30 grudnia. o godz. 10:00. Wiązanki kwiatów złożą przedstawiciele samorządu, gdyńskich szkół i mieszkańcy miasta. Następnie wzniesiony zostanie toast urodzinowy gorącą czekoladą, który zorganizują studenci gdyńskiej uczelni im. E Kwiatkowskiego – Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu. Będzie okazja do rozmów o dokonaniach budowniczego Gdyni. Uroczystości 29 i 30 grudnia 2018 r. odbędą się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni i Przewodniczącej Rady Miasta Gdyni.

Szczegóły Weekendu z Eugeniuszem Kwiatkowskim na stronie www.wsaib.pl, w dziale Aktualności.

Szczegóły Gry miejskiej „ Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego”:

Start: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7, godz. 11.00

Zakończenie: Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30., godz. 14.00.

Zgłoszenia indywidualne i grupowe do 20.12.2018 r. na e-mail: kwiatkowski@wsaib.pl lub telefonicznie pod tel. 58 660 74 02.

Udział bezpłatny.

Limit miejsc: 150.

Prowadzenie: Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki).

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.