Globe On Screen w Multikinie: „Miarka za Miarkę” (KONKURS)

7 Wrz

Multikino i British Council zapraszają na jedyną retransmisję sztuki Williama Szekspira „Miarka za miarkę”. Spektakl w reżyserii Dominica Dromgoole’a z cyklu „Globe On Screen” będzie można zobaczyć 12 września o 19.00 w wybranych kinach sieci. Mamy dla Was bilety! 

Cykl „Globe On Screen” to niepowtarzalna okazja by przenieść się w przeszłość, w czasy teatru elżbietańskiego, kiedy powstawały nieśmiertelne dramaty Williama Szekspira (1564–1616). Londyński teatr The Globe był artystycznym domem tego wybitnego dramaturga i to tam ukształtował się styl teatru elżbietańskiego. Dziś możemy przenieść się w czasie dzięki retransmisjom spektakli ze zrekonstruowanego The Globe – do Londynu przełomu XVI i XVII wieku.

„Miarka za miarkę” opowiada historię Vincentio, wiedeńskiego księcia, zdegustowanego brakiem moralności w swoim mieście. Bohater wycofuje się z życia publicznego, na swoje zastępstwo wyznaczając purytańskiego Angelo. Ten, w swoim zapale do przestrzegania litery prawa, rozpoczyna bezlitosną akcję mającą na celu wyeliminowanie wszelkiej seksualności i skazuje na śmierć mężczyznę imieniem Claudio. Czy siostra tegoż, Isabella, początkująca zakonnica, by uzyskać litościwy wyrok dla brata, będzie umiała rozpalić pożądanie w zimnym, wyrachowanym Angelo?

Niesprawiedliwość, hipokryzja i wyzwania cnoty łączą się w „Miarce za miarkę”, najbardziej wyszukiwanej szekspirowskiej eksploracji po świecie polityki seksualnych i sprawiedliwości społecznej.

Autor sztuki: William Szekspir
Reżyseria: Dominic Dromgoole
Scenografia i kostiumy: Jonathan Fensom
Kompozytor: Claire van Kampen
Obsada: Naana Agyei-Ampadu, Kurt Egyiawan, Trevor Fox, Mariah Gale, Dennis Herdman, Rosie Hilal, James Lailey, Joel MacCormack, Petra Massey, Dean Nolan, Brendan O’Hea, Paul Rider, Dominic Rowan, Dickon Tyrrell

Przedstawienie zarejestrowano w Shakespeare’s Globe w 2015 roku z udziałem publiczności. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

12 września 2016 w kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w jedynej retransmisji tego genialnego spektaklu w ramach cyklu „Globe On Screen” w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze. Czas trwania: 2 godz. 45 min.

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz spektaklu na kinowym ekranie!

Do słów z której ewangelii odnosi się tytuł sztuki?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do czwartku (8 września) do godziny 18.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MIARKA ZA MIARKĘ. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 8 września, do godziny 18.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety przeznaczone do wyznaczonych przez sponsora, trójmiejskich kin sieci Multikino.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.