Gdynia doczekała się mistrzostw w amerykańskim stylu!

30 Lip

Już 2 sierpnia, po raz czwarty w 9-letniej historii klubu, zawodnicy Seahawks Gdynia zagrają w finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego o mistrzostwo Polski. Kilkugodzinny piknik, futbolowe miasteczko, koncerty i mecz o mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. Tak wygląda plan IX SuperFinału, który w tym roku odbędzie się 2 sierpnia w Gdyni.

5 razy w Warszawie, dwukrotnie we Wrocławiu i raz w Bielawie. W tych miejscach rozgrywane były dotąd SuperFinały, czyli mecze o mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. 2 sierpnia mecz po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany w Gdyni. Na stadionie miejskim Seahawks Gdynia zmierzą się z Panthers Wrocław. Po niesamowicie emocjonującym meczu półfinałowym gdyńskie Jastrzębie pokonały warszawskie Orły 32:28. Dzięki wygranej Seahawks zagrają po raz czwarty w finale PLFA. Jedyne dotychczas mistrzostwo zespół z Pomorza wywalczył w 2012 roku, pokonując właśnie warszawski zespół na Stadionie Narodowym.

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. O emocje na trybunach zadbają komentatorzy, didżeje oraz animujące doping cheerleaderki. Jak zwykle na futbolowych imprezach wszystko odbędzie się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Razem świetnie bawić się będą kibice, nie tylko z całej Polski, ale również z Europy.

W samo południe przy Stadionie Miejskim zostanie uruchomione amerykańskie miasteczko, do którego bezpłatny wstęp będzie miała każda osoba posiadająca bilet. Uczestnicy pikniku będą mogli, choć na chwilę, stać się prawdziwymi futbolistami – przymierzyć uniform zawodnika, sprawdzić, z jaką prędkością rzuca się piłką, jak trafić nią do celu oraz zmierzyć się z Reprezentantami Polski! Na każdego czekać będzie moc atrakcji i konkursów z nagrodami. Wszystko odbywać się będzie w rytm muzyki i w roztaczających się zapachach prawdziwych amerykańskich kulinarnych specjałów.

Mecz, który rozpocznie się o godzinie 16:00, poprzedzi efektowna ceremonia otwarcia.

Program SuperFinału:
Stadion Miejski w Gdyni, ul. Olimpijska

12:00 start Wielkiego Amerykańskiego Pikniku – wstęp za okazaniem biletu
– przed Stadionem Miejskim prawdziwe boisko futbolowe dla najmłodszych
– poczuj się jak zawodowiec – zagraj z Reprezentantami Polski
– miasteczko pełne atrakcji i zabaw dla dzieci
– mnóstwo konkursów ze wspaniałymi nagrodami
– koncerty zespołów „InoRos” i „The Tox”
– catering z amerykańskimi smakołykami

15:30 ceremonia otwarcia SuperFinału
– hymn Rzeczypospolitej Polskiej
– występy cheerleaderek

16:00 rozpoczęcie meczu
– niesamowita oprawa audiowizualna widowiska, bezprecedensowy pokaz pirotechniki
– w przerwie konkurs z fantastyczną nagrodą

19:30 przewidywany koniec SuperFinału
20:00 koncert zespołu „Poparzeni Kawą Trzy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.