Gdańsk zapłakał dla Szekspira (WIDEO)

23 Kwi

23 kwietnia kondukt żałobny złożony z 400 płaczek i płaczników przeszedł ulicami Gdańska z okazji Światowych Obchodów Rocznicy Śmierci Williama Szekspira. Zobaczcie, jak było! 

Gdański Teatr Szekspirowski uczcił rocznicę śmierci swojego patrona w sposób szczególny. Przez cały dzień na 37 ekranach rozmieszczonych w przestrzeni drewnianych galerii gdańskiego teatru, prezentowane były wszystkie sztuki Szekspira w formie 37 miniatur filmowych pod tytułem „The Complete Walk”. Widzowie mieli okazję zobaczyć m.in. „Kleopatrę” na tle egipskich piramid, „Hamleta” na zamku w Elsynorze, „Romeo i Julię” w Weronie – a wszystko to w wykonaniu wybitnych aktorów brytyjskich.

#szekspir400 #płaczki #gdanskiteatrszekspirowski #gts #gdańsk #my3miasto

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @my3miasto

Największe zainteresowanie wzbudził jednak przemarsz konduktu żałobnego spod Zielonej Bramy. 400 płaczek i płaczników w towarzystwie bębniarzy przemierzało Długi Targ kierując się w stronę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i angażując w swój performance turystów i przechodniów. Jęki i płacze słychać było na całej ulicy! Artystyczny finał, w trakcie którego duch Szekspira odczytał swój testament, miał miejsce na scenie w budynku GTS. Happening zrealizowany został we współpracy z Teatrem Korkoro oraz Studium Wokalno-Aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni.

>>ZOBACZ TAKŻE: Tydzień z Hanochem Levinem w GTS (FOTO)<<

One Reply to “Gdańsk zapłakał dla Szekspira (WIDEO)”

  1. Pingback: Sukces akcji "Bilet za grosze" w Teatrze Wybrzeże - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.