Fundacja Querto wesprze dwie gdańskie placówki

13 Lut

Dnia 5 marca 2015 r. w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się Wielka Gala zorganizowana przez Fundację Querto. Ma ona na celu pomoc w modernizacji istniejącego obiektu, który poprawi jakość życia podopiecznych dwóch gdańskich ośrodków. Wydarzenie będzie okazją do spotkania wszystkich darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych skupionych wokół projektu.

Wielki Koncert Charytatywny wspomoże dwie gdańskie placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło. Mowa o Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju oraz Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym, które wybrał Wydział Komunikacji Społecznej miasta Gdańska. Inwestycja ta stanowi szansę na długoterminowe obniżenie kosztów utrzymania budynku, a zaoszczędzone na rachunkach pieniądze zostaną przeznaczone bezpośrednio na opiekę nad podopiecznymi.

Podczas Gali Fundacja przedstawi swoje najważniejsze idee oraz wizje. Przez organizatorów przewidziana jest internetowa aukcja charytatywna. Galę swoim występem uświetni kwintet smyczkowy Spring Quintet w repertuarze nowego albumu Plays Rock-NEXUS, a w nim najlepsza muzyka m.in. The Doors, Procol Harum, Pink Floyd, Queen. Całość poprowadzi prezenterka TV Gdańsk Małgorzata Rakowiec. Wielka Gala została już objęta patronatem m.in. przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta i Pracodawców Pomorza.

Fundacja Querto działa na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Jednym z jej głównych celów jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego. Działanie te realizuje m.in. poprzez budowanie świadomości prawnej oraz pobudzanie oddolnych inicjatyw społecznych. Poza tym zajmuje się promowaniem inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Fundacja w obliczu wielkich cywilizacyjnych wyzwań, stwarza szansę na poprawę jakości życia w najbliższej i dalszej przyszłości.

rollupfundacja

Organizatorzy zapraszają na Wielką Galę już 5. marca 2015 roku. Bilety można kupić w cenie od 65 do 150 zł w kasie Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

                                      >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.