Festiwal Baltic Souvenir

19 Cze

Już za chwilę przywitamy kalendarzowe lato. Czas więc zaplanować kierunek na tegoroczne wakacje. A może… morze? Stowarzyszenie Amberton zaprasza wszystkie dzieci oraz rodziców i opiekunów na II edycję Festiwalu Baltic Souvenir w Trójmieście. Podobnie jak w zeszłym roku wszystkich gości czeka mnóstwo atrakcji: spektakle muzyczne, warsztaty, konkursy, zabawy. Wystąpią znani i lubiani przez trójmiejską publiczność aktorzy, muzycy i tancerze.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest całkowicie darmowy!

30 czerwca (sobota) na Molo w Sopocie w muzyczną podróż po polskich krainach zabierze nas „Roztańczony Smok Wawelski”. Podczas tego multimedialnego widowiska poznamy tradycje, zwyczaje, barwne ludowe stroje oraz legendarne opowieści z różnych zakątków naszego kraju. Wystąpią aktorzy, muzycy i instruktorzy tańca Slavica Dance, którzy od razu po koncercie zaproszą wszystkich na tematyczne warsztaty. Starto godzinie 11:00.

W drugi dzień Festiwalu – 1 lipca (niedziela) – zagościmy w Gdańsku na wyspie Ołowianka. O 12:00 rozpoczniemy uwielbianym przez dzieci i rodziców spektaklem muzycznym pt. „Śpiewająca Lokomotywa”, czyli najpiękniejszymi wierszami Juliana Tuwima w znakomitej oprawie muzycznej i aktorskiej. Wśród wykonawców usłyszymy wyłonionych w drodze castingu aktorów: Aleksandrę Lis, Maję Gadzińską, Bogdana Smagackiego oraz Bajkową Orkiestrę Symfoniczną złożoną z trójmiejskich muzyków, ze znakomitym koncertmistrzem – Natalią Walewską. Całość poprowadzi kompozytor, Piotr Salaber, wcielający się w rolę śpiewającego dyrygenta. W roli narratora – Tuwima – wystąpi znany polski aktor.

4 sierpnia (sobota) w Gdyńskiej Muszli Koncertowej zakończymy nasz Festiwal z przytupem! Ponownie tanecznym krokiem przemierzymy całą Polskę razem z „Roztańczonym Smokiem Wawelskim”, aktorami, muzykami i instruktorami Slavica Dance. Rozpoczynamy o godzinie 12:00 – informują organizatorzy.

Każdego dnia tuż po koncertach, w pobliżu festiwalowej sceny, na najmłodszych czekać będzie wiele innych kolorowych atrakcji: warsztaty, zabawy, konkursy. O najwyższy poziom artystyczny i merytoryczny zadbali organizatorzy – Stowarzyszenie Amberton, znane również z innych cenionych projektów edukacyjnych, takich jak „Antonio Vivaldi: Cztery Pory Roku dla dzieci” oraz „Kosmiczna Filharmonia”.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.