Félix Lajkó i Vołosi w GTS (KONKURS)

3 Gru

Przekraczając granice instrumentów smyczkowych tworzą muzykę na wskroś nowoczesną, noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu. Koncert odbędzie się w GTS już 5 grudnia o godz. 19:00, podczas Tygodnia Węgierskiego. Mamy dla Was podwójne zaproszenia!

Félix Lajkó

to artysta wszechstronny, a jednocześnie bezkompromisowy. Ten węgierski wirtuoz skrzypiec i cytry oraz kompozytor i aktor porusza się w rozmaitych konwencjach, od muzyki tradycyjnej i filmowej po jazz, zachowując przy tym swój styl i świeżość wyrazu. Utwory Lajkó lawirują pomiędzy melancholią i transem, opanowaniem i transem, opanowaniem i nieokrzesaniem, ugruntowaną przez tradycję formą i nieskrępowaną improwizacją.

Vołosi

U boku węgierskiego artysty wystąpi polski zespół Vołosi, w skład którego wchodzą muzycy klasyczni, zaś muzyka jaką tworzą zdecydowanie wykracza poza granice folku. Obecnie w skład zespołu wchodzą Zbigniew Michałek – skrzypce, Jan Kaczmarzyk – altówka, gajdy, Robert Waszut – kontrabas, Krzysztof Lasoń – skrzypce, Stanisław Lasoń – wiolonczela.

Vołosi zadebiutowali w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU.

W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Od tej pory Vołosi są nieprzerwanie w trasie. Koncertując na całym świecie spotykają się ze spontanicznymi reakcjami publiczności i niezwykle przychylnym głosem recenzentów, którzy zgodnie stwierdzają, że Vołosi wymykając się wszelkim klasyfikacjom stworzyli absolutnie oryginalny styl muzyczny.

Przekraczając granice instrumentów smyczkowych tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy – wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu. Ten fenomen sprawia, że Vołosi są uwielbiani zarówno przez publiczność wielkich rockowych festiwali, bywalców prestiżowych sal koncertowych, jak i wielbicieli world music.

Muzyka formacji Vołosi, jest niepowtarzalna i nieporównywalna do żadnej innej. To bardzo wielka sztuka, aby w dzisiejszych czasach stworzyć coś nowego i absolutnie oryginalnego.
Muzyczny Kraków.

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i zdobądź zaproszenie na koncert w GTS.

                             Jaki tytuł nosił film, w którym Félix Lajkó zagrał główną rolę?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (5 grudnia) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – Félix Lajkó i Vołosi. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 5 grudnia, do godz. 11:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na koncert w GTS.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.