EXPERYMENTalna majówka (FOTO)

4 Maj

Kuchnia molekularna, warsztaty nagrywania dźwięku czy budowanie robotów – od 1 do 4 maja w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni na odwiedzających czekała moc atrakcji. W przystępnej, a zarazem spektakularnej formie organizatorzy pokazali, jak poprzez zabawę można uczyć się na wesoło.

Atrakcje przygotowane przez Centrum Nauki EXPERYMENT przyciągnęły wielu zainteresowanych. Tłumy ludzi przybyły by zobaczyć i skorzystać z interaktywnych wystaw. Do wyboru mieli ich aż sześć, m.in. hydroświat, drzewo życia, akcja: człowiek czy niewidoczne siły. Za pomocą mnóstwa przeróżnych wynalazków można było na własnej skórze doświadczyć trzęsienia ziemi oraz sprawdzić, jak funkcjonują nasze zmysły.

Dodatkowo, 2 maja, w ramach projektu Patent na majówkę, odwiedzający mogli za darmo wziąć udział w ciekawych naukowych przedsięwzięciach. Organizatorzy przygotowali m.in. warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych i robienia przypinek, pokazy eksperymentów oraz wykłady na temat życiorysów wspaniałych naukowców, takich jak Maria Skłodowska-Curie czy Piotr Słonimski.

belka-galeria2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.